Piper L-4 CUB 1/50 SMĚR - Medvědí výzva

Odpovědět
David Paseka
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2013, 12:31
Bydliště: Jaroměř

Piper L-4 CUB 1/50 SMĚR - Medvědí výzva

Příspěvek od David Paseka »

Ahoj,
v rámci modelářské výzvy KPM Medvědi na stavbu modelů značky Směr, která probíhala poslední tři týdny na těch facebookách jsem si zbouchal tuto srandu pro radost a pohodu.
Starý Piper Cub od Směru tak nějak pro radost z krabičky. Akorát válce motoru jsem si vyprsknul na 3D tiskárně. Metoda stavby totální žáves a výsledek tomu odpovídá. Ale aspoň mám první letošní dokončený kousek.
Přílohy
piper_cub_01.jpg
piper_cub_02.jpg
piper_cub_03.jpg
piper_cub_04.jpg
piper_cub_05.jpg
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Piper L-4 CUB 1/50 SMĚR - Medvědí výzva

Příspěvek od mess »

Kolem kokpitu a motoru bych cekal malicko vic patiny, jinak moc pekny.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
David Paseka
Příspěvky: 47
Registrován: 05 srp 2013, 12:31
Bydliště: Jaroměř

Re: Piper L-4 CUB 1/50 SMĚR - Medvědí výzva

Příspěvek od David Paseka »

Děkuji za reakci. Co bych si měl představit pid pojmem více patiny? Jako nejaké čmoudíky? Nebo...já vlastně nevím. Patinu pořád nějak nechápu.
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Piper L-4 CUB 1/50 SMĚR - Medvědí výzva

Příspěvek od mess »

Urcite kolem motoru byvaji videt uniky provoznich kapalin kolem motorovych krytu, saze u vyfuku, okopani a spina kolem mist, kde nastupuje posadka. Vse je samozrejme potreba rozmyslet, aby to nebylo nesmyslny, idealni je se nechat inspirovat fotkami skutecny masiny.
Taky kola nebyvaji uplne cisty, u Cuba, ktery se casto pouzival z polnich letist, bych cekal alespon nejaky zakladni zapraseni.

Cely to muze byt decentni, aby to nevypadalo jako hnojomet, pak to prida na pocitu realisticnosti.

Neboj se zkouset, pokud to mas zalakovany a budes si hrat s olejovyma barvama, tak to kdyztak smejes :)
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Odpovědět

Zpět na „Letadla“