F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od tomáš studený »

Nedělal bych z toho žádnou trágu, já to měl to samý.
Rozdělit přesah napůl, nastehovat vteřiňákem, pokud možno nemlžícím. osvědčil se mi NICE, dá se sehnat v DM drogerii je to lepidlo na nehty. Potom postupně přilepit komplet. Přesah štítku lehce zbrousit, dotmelit a vybrousit do ztracena. Na tmelení jsem použil ten samý vteřiňák. Dávat postupně v malých vrstvách, vždycky nechat zavadnout.
Fénem ani horkou vodou bych to nezkoušel ze strachu z deformace.
Držím palce ;)
veverka15
Příspěvky: 516
Registrován: 16 říj 2014, 22:12

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od veverka15 »

A co ten trup pod překrytem rozříznout a vrazit destičky aby se adekvátně rozšířil?
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od mess »

Problem je, ze pokud to prilepis silou, s nejvetsi pravdepodobnosti to casem popraska.

Na druhou stranu sirsi je to o hodne. Asi bych sel cestou kompromisu drobna rozperka + trochu primacknout. Pokud bys rozsiroval trup, koukni nejdriv, jak to bude vypadat s kaplickou, aby te nepotkalo nejaky prekvapeni.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Díky za podporu a nápady, jak kabinu napasovat. Zatím k tomu nedošlo. Trochu jsem roztáhl trup, ale jen nepatrně. A fén na čelní sklo taky nezabral. Jen tam teď mám spoustu mikrotrhlinek. :roll: Zkusím ji tam nějak přilepit.

Stavba teď jde pomalu. Drbu se se spoustou věcí okolo. Spáchal jsem jeden brzdný štít z eduardích leptu. Vypadá to sice lépe než ta hrůza ze stavebnice, ale furt uvažuji o investici do štítů od airesu / QB.
Brzdici štít.jpg
Včera jsem ještě rouboval jedno zadní resinové kolo na podvozkovou nohu. Aby to nebylo tak jednoduché, musel jsem vnitřní stranu disku z nohy odřezat a nakonec jsem ji nasadil na pin z ocelové trubičky. Fotky to dost zhoršují. Naživo to vypadá lépe.Ještě mě čeká druhé kolo.
kolo.jpg
kolo2.jpg
kolo3.jpg
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Nalepil jsem čelní štítek a když už jsem se s tím patlal, tak jsem jej celý upatlal. Tmel mi zatekl pod pásku a jak jsem ji strhával tak jsem jej natáhl ještě dál na sklo. No radost jsem z toho měl velkou. Snad to aspoň trochu vyleštím.
kabina3.jpg
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od mess »

Kdyz koukam na ten celni stitek - pokud chces, muzu ti premerit monogram, treba by se ho nekdo zbavil a ty bys to mohl vymenit, treba by sedl lip, nez origo ;)
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Díky Messi za nabídku a nápad. Já už to s nim dobojuju. Jsem rekreační modelář, který to bere sportovně. Když se mi to nepovede, tak jej holt otočím ve vitríně na druhou stranu abych se na to nemusel dívat. :D Mrzí mě to sice, ale co už naplat.
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Konečně barvím. :-D
F-101.jpg
Uživatelský avatar
sobi
Příspěvky: 1056
Registrován: 16 dub 2014, 15:06
Bydliště: Hosterschlag

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od sobi »

Solidne bojujes. Hodne zdaru s dokoncenim.
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Ahoj.

Dnes jen slovně. Díky za povzbuzující slova. Ano, bojuji a model postavím. Je to otázka mé modelářské cti. :D Chtěl jsem jej mít hotový do konce prázdnin. Teď začalo září a konec je stále v nedohlednu. Pokaždé, když si k modelu sednu, vzpomenu si na Toma S., který svůj Voodoo už má dávno ve vitríně a ještě vypadá špičkově. :clap: Fakt můj respekt k vám zde na modelari.org roste každým dnem. Teď jsem objevil, že světlomety na přední podvozkové noze nejsou zasklené. Budu je muset odvrtat a nějak zasklít.
Odpovědět

Zpět na „Century series“