F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od David Koktavý »

Ahoj všichni,
i já se přidávám k Davidovi a ostatním do skuinovky. Volba padla na typ F-104. Jelikož bych rád postavil několig Starfighterů, bude tato první stavba takovým průzkumem. O typu F-104 toho zatím také moc nevím.
Nejdříve jsem si koupil stavebnici Revell v domění že se jedná o pěkný kit. Což o to, v krabičce pěkný je, ale... Dlouho jsem vybíral kamufláž až nakonec padla volba na holandský stroj D-8319 obsažený v dekálech. Z fotek co jsem nastudoval, jsem zjistil, že dle motorizace měly F-104 G dva druhy motorů a tím pádem trysek. Bohužel stavebnice obsahuje pouze jednu trysku a zrovna tu špatnou. Jelikož stavebnice Hasegawa obsahuje obě trysky, rozhodl jsem pořídit i ji s tím, že trysku vyměním a eventuelně použiji i pěkné dekály na německého námořníka. Musím říct, že v krabičce ta Hasegawa vypadá stejně ne li lépe než Revell, a co víc obsahuje i trupové závěsníky. Nakonec jsem se tedy rozhodl stavět Hasegawu.
To že to nebude žádná hitparáda jsem zjistil hned po zahájení, viz fotka trysky kterou bude potřeba nějak zpracovat. Další zrada nastala při zjištění, že mám špatnou sedačku od Airesu. Ačkoliv určená pro F-104 G, na evropských strojích byla zřejmně jiná. Hasegawa má opět obě alternativy, a tak sedačku opět udělám ze stavebnice doplněnou pásy.
f104_g8319_.jpg
f_104_01.jpg
f_104_02.jpg
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3077
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od mess »

KLU jsem stavel proflaklou 8331. Potvrzuju sedacku Lockheed C-2 (QB72 409), tryska podle fotek early. To, co jsi sem dal, se predloze nepodoba vubec, Aires dela 7114. Podle fotek to vypada, ze tva masina nemela pod nosem senzory, ktery nosily nektery holandsky Starfy. Kola MLG budou tlusty a dekly podvozku s vyboulenim.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Patrik Pěcha
Příspěvky: 9
Registrován: 31 kvě 2012, 23:42

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od Patrik Pěcha »

Davide, tys mi dal.-)
Tu sedačku jsem teda koupil blbe, mám 7146 aires.
A o tom Revellu to můžu jen potvrdit, aktuálně přerývám trup a tmelím propadliny.

Snad se brzy někam pohnu. Ale jak vidím, budu muset nejdříve vybrat kamufláž ať neudělám nějaký kiks.

Jinak mám Revell 03904 a vypadá to, že v rámečku nějaké (trupové) závěsníky jsou, (díly 54) ale v návodu o nich není ani zmínka.
David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od David Koktavý »

Díky za připomínky. Ta tryska je holt "krabičková" no :-| . Jinak oba typy dělá ještě RES-IM, jen je potřeba dát pozor do které stavebnice mají přijít (Revell/Gawa). Co se týče senzorů antén apod. zkusím vyčíst a upravit maximum co půjde. Už tedˇ vidím, že chybí poziční světla na trupu a další drobné odlišnosti. Asi i záleželo, kde byl tento konkrétní F-104 vyroben. Jak jsem pochopil Holandsko mělo většinu z vlastní licenční produkce, ale něco málo i z Lockheedu nebo Italů...

Patriku, je mi líto. Na Airesu chybí fotka. Na dalšího Starfa už si dám pozor a kromě sedačky bude i tryska a kola asi taky.

P.S. Ty díly č.54 má Hasegawa taky, ale ještě navíc dva vypadající jinak co přijdou na místo dole před sacáky. Je to vidět na té fotce předlohy.
Edit: Tak se přiznám, že si tedˇ nejsem 100% jistý co je co. Zkusím pohledat detailní fotku s podvěšenou raketou.
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3077
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od mess »

Kdyz budes cokoli potrebovat (stejne, jako kdokoli dalsi), ozvi se :)

Obrázek
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 90
Registrován: 28 dub 2012, 20:20
Bydliště: Mohelnice

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od David Hényk »

Davo tak držím palce.

Mesák: Jó ja bych potřeboval aby mi někdo prodal ten dekálovej aršík od Caracalu na Starfy z Namu, co mi utekl. Můžeš to prosím tě nějak zařídit? Díky :D
Patrik Pěcha
Příspěvky: 9
Registrován: 31 kvě 2012, 23:42

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od Patrik Pěcha »

Podle té fotky co dával Mess vypadají ty díly 54 stejně.
Sranda je, že v návodu májí info o případném provrtání trupu, pak už nic.

Já asi budu dělat tohodle:
Obrázek

Mám dvě fotky a obě bez závěsníků, takže jsem ok.-)
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3077
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od mess »

David Hényk píše: 03 lis 2020, 13:45 Davo tak držím palce.

Mesák: Jó ja bych potřeboval aby mi někdo prodal ten dekálovej aršík od Caracalu na Starfy z Namu, co mi utekl. Můžeš to prosím tě nějak zařídit? Díky :D
V upadkovym meritku se neorientuju :-D
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od David Koktavý »

Tak záhada trupových závěsníků je asi vyřešena. Ty co jsem mylel jsou opět alternativní pro italskou verzi. Zmátlo mně to zalomení v uchycení, které jinde není. Ale tak jako tak ten závěsník je docela zajímavý.
Jinak dnes drobný pokrok v začištování dílů a řešení barev, takže jsem spíše více koukal do PC než na modelářský stůl.
Přílohy
f_104_03.jpg
8090-8.jpg
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3077
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od mess »

Vsak ty vedle kolecek vypadaji, ze jsou ok, ne?
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Odpovědět

Zpět na „Century series“