F-105G Trumpeteer 1/72

Odpovědět
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 90
Registrován: 28 dub 2012, 20:20
Bydliště: Mohelnice

F-105G Trumpeteer 1/72

Příspěvek od David Hényk »

Hoj všeci,
jak jsem avizoval, zakládám si vlákno na stavbu F-105G z Namu. Mám cca měsíc zpoždění, způsobené jednak vytížeností na stole a také tím, že jsem si neuvědomil, že původní datum pro tuhle skupinovku jsem si s kamarády na Whats up naplánovali na první listopadový den. Protože mám paměť jako octomilka, neudržel jsem datum v hlavě a tím jsem se ocitl v téhle situaci. Nicméně teď už se konečné dostávám ke stavbě a hodně se na to teším. Určitě budu mít spousu dotazů a taky mi to bude trvat nějaký ten pátek. Jsem zvyklej lepit samé jednoduché předlohy a tady to vypadá hodně košatě, plus k tomu mám dvoje lepty od Edu, hrst QB a nějaký ten Aires. Za výborné výkresy z REVI, vlastně za celý časák, děkuji náčelníkovi, díky Tome.
Zatím jen vykopávací foto jak jsem to hodil na stůl. Musím si v tom udělat nějaký pořádek a začnu tradičně interiérem.
F_105_01.JPG
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: F-105G Trumpeteer 1/72

Příspěvek od tomáš studený »

No konečně se otec skupinovky probudil :lol: :lol: :lol: S chutí do toho a půl je hotovo. Ingredience na vaření v pořádku tak šup šup. ;)
Uživatelský avatar
sobi
Příspěvky: 1056
Registrován: 16 dub 2014, 15:06
Bydliště: Hosterschlag

Re: F-105G Trumpeteer 1/72

Příspěvek od sobi »

ingredience pekny a to Revi budu muset doma nastudovat :thumbup:
David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-105G Trumpeteer 1/72

Příspěvek od David Koktavý »

Ahoj Davo, tak budu sledovat a podle toho časem taky i stavět :wave:
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 90
Registrován: 28 dub 2012, 20:20
Bydliště: Mohelnice

Re: F-105G Trumpeteer 1/72

Příspěvek od David Hényk »

Děkuji za vřelá slova :-)
Já určitě nejsem otcem myšlenky, natož matkou :-D Možná tak lehce sklerotický dědeček. Otcem celého nápadu je Vláďa K, ale ten se nebude účastnit tady. Dava K. už se přidal se svým Starfem, jak jsem viděl, takže uvidíme jak se nám bude dařit.
Už jsem měl první večer se stopětkou. No, nečekal jsem mnoho, ale překvapilo mě hned na začátku jak je zpracovaný interiér. Viděl jsem, že ve stavebnici je velice spartánský, ale na to jsem si koupil lepty do interiéru od Edu. Co mě trochu zaskočilo, byly fugy po stranách kopkitu, minimálně jeden milimetr šířky. Lept to nijak neřeší. Zase co bych čekal, že? Veliká škoda je, že Aires nabízí pouze interiér pro jednosic. Dvojsic už nedošel k realizaci a dle insider info, už se tak ani nestane. Mám v plánu zkusit naroubovat bočnice z jednosicu na oba kopkity, ale nevím jak to půjde. Naštestí jsem koupil interiérovou sadu třikrát, abych měl pěkné sesle. Dalším ne zrovna šťastným poznatkem je, že kryt palubní desky pilota ze stavebnice je vysoký tak, že by ten frajer musel lítal poslepu. Ten resinový zase moc nesedí, ale alespoň vypadá použitelně. Set od Airesu se taky bude hodit kvůli leptané vnitřní části překrytů se zámky. To říkám pro případ, že by někdo měl stejnou ideu jako já, tedy otevřené překryty. Čekal jsem, že je najdu v sadě od Eduardu, ale ti asi reflektovali skutečnost, že Trumpetýr sám, tuto variantu neřeší, protože překryty nemají vylisované části kde byl pant, nebo jak to nazvat.
BTW, někdo nějaká zkušenost s inetriérem na dvojsic od Pavly? Máte ho aspoň někdo doma? Ta fotka na jejich stránkách je taková nic neříkající a zkušenost říká, že občas jsou ty jejich výtvory né úplně použitelný.
Tolik zatím slovně. Snad bude brzy co ukázat.
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 18
Registrován: 24 črc 2016, 18:47

Re: F-105G Trumpeteer 1/72

Příspěvek od ujík »

Musím tě sledovat, Davo. Konečně zas bude někde vidět, jak lepíš. :thumbup:
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: F-105G Trumpeteer 1/72

Příspěvek od tomáš studený »

Už? ;)
SHADOW
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2021, 22:14

Re: F-105G Trumpeteer 1/72

Příspěvek od SHADOW »

Kokpitový set od Pavly mám ale ešte som ho nepožil takže to ako pasuje neviem. Bočné pulty má širšie ako trumpeter takže by to malo pomôcť.Rovnako sú pekne stvárnené prepážky za sedadlami aj sedadlá. Je tam aj nové clonítko prístrojovky. Osobne som tento set uprednostnil pred leptami lebo tie sa mi vôbec nepáčia. Má aj podvozkovú sadu ,tá je tiež pekná.
Odpovědět

Zpět na „Century series“