Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od herr66 »

Chlape, co dela aceton na modelarskem stole?
No, kdyz nic jineho, budes si to pamatovat pro priste!
Drzim palce pri oprave!
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

No herr66 aceton mám pro extra čiětění pistole a nebo když není na čištění nitro S6000 ..... aceton mi příjde ještě silnější než 6000 .... , ale maj stejný plechovky jako S6006 ..... ještě že tech.líh a origo ředidla jsou v plastových flaškách .... :D

Takže trup je snad, snad v rámci mých sil o.k., (toho předělávání teda bylo) fotky bych ale zatím nedával, jak je lesklý tak se mi to nelíbí, takže dám obtisky na rusa a pak hodím do matu a hodím sem ..... jakýkoliv nedostatky samo přijmu a zkusím vylepšit u dalšího. :P

A měl bych ještě dotaz, jestli byly přídavné nádrže ruské výroby kompatibilní mezi různými typy letadel taky ruské výroby. Mám sice jedny totožný nádrže jaku u Su-7 z trumpeťácký krabičky J-8 Finback, ale ty si chci šetřit na druhou Su-7, kterou jsem se rozhodnul pořídit a udělat správně českou a stříbrnou. Ty od Směru fakt nejsou povedený ..... u Su-22 jsou už zase jiný, větší a taky v lepší kvalitě. Takže jsem vybral takový placatý z MiGa-21 od Eduardů. Myslím si že by to logicky mělo jít, natož v polních podmínkách, když si vezmu co všechno podvěsej izraelci nejenom na svoje Phantomy, ale i na Miga-21 .... zámky na uchycení asi nejsou problém, ale spíš by šlo o rozměry aby to nekolidovalo s podvozkem a náklonem letadla při startu, na délku co jsem zkoušel jsou trochu delší než původní, ale vejdou se akorát ..... :think:
Jinak je to ale jedno, jen tak uvažuju, stejně tenhle model nebude představovat žádnou konkrétní předlohu ....
A ještě jedna věc, rozhodl jsem se přidat podvěs u kořenů křídel před podvozkem, (už je vyrábím z jedněch náhradních co jsou navíc u Su-22) podobně to má právě Su-22. Inspirovala mě jedna fotka polský Su-7 kde takto byly ...... ale nejsem expert, fotka byla zespodu, možná to bylo Su-7 s tunelem za kabinou .....
Přílohy
DSC01.JPG
DSC02.JPG
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Tak povrchovka tak nějak hotová včetně nálepek a v matným laku. Fotky jsou pod lampou a na slunci, ale to ostré slunce není pro focení zase až tak dobré, lepší je pod mrakem ..... Nakonec jsem přenýtoval snad třčtvtě všech nýtů :crazy: .
Obtisky od Směru mě musím se přiznat vůbec nepotěšily. Nevím jak kdo máte zkušenosti s obtisky na letadla, ale tohle byla doslova hrůza. Jediná výhoda je v tom, že jsou ultra tenoučké, takže po nanesení a použití vodiček vůbec není poznat okraj, prostě splynou z povrchem ( teoreticky na sebe ani nepotřebují vrstvu laku) , ale jinak s nima byla těžká práce. Vůbec se jim nechtělo z papíru na model a to ne že by se neuvolnily (uvolňovaly se ve vodě hezky a rychle) , dál se u hvězd velmi snadno obracely cípy a hůře se narovnávaly a to nejhorší, velmi křehké, dvě se mi potrhaly a pracně jsem je jako puzzle dával dohromady. Škoda jednoho konce cípu hvězdy :oops: a ty mrňousy popisků to bylo o nervy a popletly se mi u těch musím příště víc s respektem .... :lol:
Přílohy
DSC01.JPG
DSC02.JPG
DSC03.JPG
DSC04.JPG
DSC05.JPG
Tomáš Pelej
Příspěvky: 1573
Registrován: 19 kvě 2014, 10:59

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Tomáš Pelej »

Já myslím, že výsledek je docela slušnej. Jen tak dál :thumbup: A na přímém slunci nefoť, lepší je, jak píšeš, když je trošku pod mrakem ;)
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Díky, už plánuju postup na povrchovku u dalšího éra, ale zatím raději nepředesílám, že to bude nějak lepší, protože při týhle hrůze jsem ze sebe vydal maximum .... jdu na podvozek a podvěsy ... :wave:
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Máš to dobrý, jen se neboj a pěkně stav. Tréning dělá mistra, tak si myslím že to bude čím dál lepší. Pěknej Suchoj.
Petr.bce
Příspěvky: 115
Registrován: 23 pro 2012, 21:16
Bydliště: Boskovice

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Petr.bce »

No vidíš, a pak že ti to nejde. Ten pokrok je mega velkej :thumbup: . Jsem zvědav jak se popereš s těma výškovkama. Rád bych ti poradil, ale já jsem je zatím ještě neřešil.
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Díky Zděňku F., když to půjde, budu furt stavět, ale hlavně když budu doma a to bude dost málo, v pondělí zase tradá pryč .....
Petře.bce taky dík a myslím, že mě přeceňuješ :lol: teď jsem je zkoušel a začal jsem ubírat matriál, vložím fotky, nejpo zítra, ale zítra chcu mít hotovo, ať může na cestách zase přemýšlet o dalším kousku, možná křidélka jenom usadím a pořeším později, tohle asi neuspěchám. :D

Takže postup, podvozek, podvěsy, nástavce na podvěsy, ale stříbrná alu se mi nelíbyla, tak už jsou v zelený .....
P.S: Nad povozkem jsem hodně dumal a asi nemám dost invence, myslel jsem že to normálně nedám, několikrát se mi dílky promíchaly, nakonec sestaveno, ale blbě, takže předělávka a to stavím jenom krabičku, nakonec myslím že to mám, ale ten plánek je tak prťavej ! Jinak pokrok, i když zřejmě budu trvale jenom krabičkovej, už jenom pro ty rychlý stavby, když budu mít tu možnost, tak jsem přecijenom zauvažoval, že ty mega tlustý kryty podvozku by se celkem šikly v leptech .... totiž jak se překrývají (mimochodem je to u skutečný mašiny nádherně řešený rozpanelování) tak ta tloušťka je hrozná .....
Přílohy
DSC01.JPG
DSC02.JPG
DSC03.JPG
DSC04.JPG
DSC05.JPG
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Nástavce nabarvený do základový zelený ..... asi je to hloupost a kdyžtak to předělám, jenom mě to příšlo lepší něž alu .... :shifty:
P.s.: Ono vůbec všechny podvěsy se mi teda nepovedly, ale odvolávám se na kvalitu výlisků :lol: , nebude to ono v jakýkoliv barvě .... :shifty:
Příště budou podvěsy podle skutečnosti, to slibuju .... :wtf: :lol:
Přílohy
DSC01.JPG
DSC02.JPG
Naposledy upravil(a) Faifax dne 01 lis 2015, 02:56, celkem upraveno 1 x.
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Dál mě napadlo zkusit ušpinit břicho od (nevím čeho :lol: ) , ale hned jsem to očistil, ale u další stavby to asi zkusím vážněji zakomponovat do celkového vzhledu .....
Přílohy
DSC010.JPG
DSC011.JPG
Odpovědět

Zpět na „Letadla“