Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Tomáš Pelej
Příspěvky: 1573
Registrován: 19 kvě 2014, 10:59

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Tomáš Pelej »

Lehce zesvetli kamuflazni barvy a zesvetli středy panelů. Tím ziskas plastický povrch a bude to gut ;)
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od herr66 »

Tohle uz vypada mnohem lepe, pro priste bych na par mystech opravil par prechodu, kde ti to podstriklo, ale jinka dobre!
Co se tyce patiny a ruznych oprav, je dobre se ridit heslem: "mene je vice" a neprehnat to, hlavne koukat na fotky.
Ten recky viper je cely strikany od ruky, kdyz si pohrajes s nastavenim pistole, kompresoru a naredenim barvy, tak to neni problem. Chce to trenovat na nejakem kusu plastu, abys to dostal do ruky.
Petr.bce
Příspěvky: 115
Registrován: 23 pro 2012, 21:16
Bydliště: Boskovice

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Petr.bce »

Tak takhle to vypadá o mnoho lépe a pak že ti to nejde. :thumbup:
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od miloslav »

Základ je, řidčí barva a více vrstev. Zkoušej si pistoli na bílý papír, tam nejlépe vidíš rozptyl.
Chce si to sendnout a zkoušet.
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Díky, díky za rady, už jsem to tak chtěl nechat, ale už na tom zase dělám a zesvětluju panely, tentokrát na už konečně používám pistoli a ne štětec .... určitě to přesto nebude úplně dobrý, ale snažím se ..... :shifty:
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od herr66 »

Nepodcenuj se a ukaz fotky postupu... 8-)
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Jojo, teď jsem to zrovna cvaknul, je to furt dokola, zase trochu výraznější, mám dotaz, mám ještě opět napustit spáry a nýty a to bez předchozího zalakování, tím by se totiž kontrast svítivosti světlých fleků snížil jak by barva natáhla wash , nebo to tak nechat ? Už chci dát obtiskyy ..... :lol:

P.S.: A ještě druhý dotaz, i když asi trochu pofidérní .... jakou státní příslušnost by jste této rádoby kamo přisoudili ? Rád bych ČSAL, ale na čecha to asi není (i když jsem koukal na všelijaký až skoro kuriózní zbarvení českých Su-7) , nebo spíš rusa, tam v jižnějších oblastech takový trochu podobný i měli .... :shifty:
Přílohy
DSC01.JPG
DSC02.JPG
Tomáš Pelej
Příspěvky: 1573
Registrován: 19 kvě 2014, 10:59

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Tomáš Pelej »

je to mnohem lepší, ale o dost :thumbup: Teď to zalakuj lesklým lakem, ten ještě barvy trošku změní. Pak teprve dekály. Český mašiny nemám zrovna nakoukaný, ale na naší mašinu by to chtělo tmavější odstíny.
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od herr66 »

Mnohem lepsi!
Jestli jsi strikal barvami Gunze, tak lakovat nemusis. Opatrne napust spary a setri ve smeru letu. Ani pod obrisky nemusis lakovat...zkus to, takhle jsem delal i toho reckeho vipera. Po zaschnuti obtisku bych prestrikal lakem jenom je, aby tak nevystupovaly...
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Díky Tomáši a herr66, ani si to výsledky nezaslouží. A taky se stalo to co jakobych tušil .... při stírání washe jsem si tak v duchu zasmál, že by bylo dobrý se splést v lahvy s ředidlem a ..... přesně to se za 5 min stalo a já vzal aniž bych se podíval aceton ... :wtf: a máznul do toho, co, co se to děje ...., takže tu část opravím, ale jak je tam už dost všech různých vrstev tak dobrá polovina nýtů zmizla .... takže i když je to odemně nepěkný, tak to přenýtovávám ovšem bez možnosti to zbrousit ..... je to jenom pokusná vlaštovka, ale zase si tenhle model budu dlouho pamatovat .... :? :lol:
Jsem z toho kupodivu trochu vyčerpaný, ale doufám, že se zítra hodím fotky opravy ....
Odpovědět

Zpět na „Letadla“