Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Zdravím všechny
Takže do třetice další Su-7BKL. :lol: Předem bych se chtěl omluvit, že to bude oproti zdejším modeům hodně, ale fakt hodně zmršený. Modelů jsem už ale postavil dost a letadel taky pár, takže se nemůžu bohužel vymlouvat na začátky ....a přiznám se že stavba je z důvodu nadšení a taky že za pár dnů budu zase na cestách, rychlejší, ale u dalších to asi zvloní. I když je to celkem častá hláška, tak jsem si původně opravdu myslel, že to postavím za 2-3 dny .....no ale tak ne ... :lol:
Su-7 bude tedy bez žádnýho dokupovanýho doplňku.
I když rád koukám na podklady reálných Su-7 a rád třeba o tom diskutuju co a jak, tak při stavbě nebudu nic předělávat, snad jenom jednu, dvě věci na nejviditelnějších místech, ale to ne proto, že bych se chtěl přiblížit předloze, ale proto že by model sám mohl trochu lépe vypadat. Takže diskutovat o předloze můžu, ale promítat do stavby to nejspíš nebudu.
Doufám, že moje rozestavěno nebude nikomu nijak na obtíž. Naopak budu rád za rady a pomoc co se týče specifických modelářských postupů, ale ještě ne ve vztahu k úpravám modelu vůči předloze.
Díky za schovívavost.
Přílohy
DSC01.JPG
DSC02.JPG
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Model Su-7 mě překvapil svojí velikostí a taky robustností výlisků a celkem na svou dobu slušnou kvalitou. Celý model jsem přeryl a onýtoval. To jediný jsem asi na modelu mohl udělat navíc. Něco jsem nýtoval kolečkem a s tím jsem měl velký problém udržet směr a vůbec uspořádanost. Něco jsem vypichoval jednotlivě jehlovým rydlem. To, i když trvalo celkem dlouho a udělal jsem si mozoly na palci a ukazováku, se mi líbí víc. Ale asi jsem na vše moc tlačil z obavy aby se to nezaneslo barvou, tak to asi bude, až to zavashuju krapet nereálné.
Samozřejmě jsem taky vyjížděl z linek, atd.... Rytí není moje první, ale prvně prorývám komplet letadlo a kolečko už jsem taky jedenkrát držel v ruce, ale nejde mi to s tím. Vypichovátko bylo prvně a to mě bavilo.
Co mi zatím nešlo, tak prorývat zaoblení pravoúhlých rohů, nebo kruhové panýlky.
Přílohy
DSC05.JPG
DSC07.JPG
DSC08.JPG
DSC09.JPG
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Co se týče propadlin, tak jsem zatmelil jenom ty největší a taky některý lepený spoje, hlavně vespodu. Propadliny co zůstali a jsou stále vyditelné i přes mírné zbroušení jsou z druhé strany křídel u podvozkových šachet, na konci křídel, na pohyblivých částek křídel (co se vlepují) a dvě napříč trupu u ústí trysky. Ale jsou tam ještě další slabě viditelný. Je fakt, že jsem zatím tohle nikdy nepřetmeloval a nevým jak bych to pak nýtoval, ale u dalších staveb bych už chtěl nějak pořešit. Zatím se chabě utěšuju, že je povrch draku prostě víc zvlněný .... :lol:
Přílohy
DSC011.JPG
DSC012.JPG
Naposledy upravil(a) Faifax dne 28 říj 2015, 14:27, celkem upraveno 1 x.
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Co se týče podkladu pod barvu, tak i když jsem použil trysku 0,2mm, tak jsem nějak nedokázal na spárách udělat tenké černé linky. Zkoušel jsem to různě s ředěním černý, ale asi je to v prstech a možná i v tlaku v kompresoru. Stejně to ještě neumím a podklad byl vlastně k ničemu, protože ještě pro tohle nemám cit a furt jsem na spodku přidával vrstvy jednu za druhou až stínování téměř zmizelo. Zkusím to dorazit později světlejší na střed paneláže.

Kabina je kapitola sama pro sebe, asi jsem to udělal úplně blbě, žejo. Neotvírací překryt kabiny jsem přilepil na místo a teď barvím a modlím se aby tam nebyla zapomenutá škvírka ..... :wtf:
Přílohy
DSC020.JPG
DSC021.JPG
DSC022.JPG
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Teď se prosím nesmějte. Vybral jsem poněkud vybledlejší odstíny. S pozdějším postupem by to mělo ztmavnout. Mám nějaký svůj plán co jsem ještě nezkusil.
Furt koukám na fotky, do plánku a zase na jiný fotky a nějak mám problém se zachycením správných proporcí maskovacích polí.
Zatím lepím pásku přímo na povrch modelu, ale do příště bych taky chtěl zkusit pásku mírně nadzvednout, aby nebyly přechody úplně ostré, ale zase ne moc rozmazané po ploše, ale ještě jsem se nepídil po tom jak no to. Ale vidím, že to bude potřebný .....
Přílohy
DSC030.JPG
DSC031.JPG
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od herr66 »

A nebylo by lepsi zkusit to nastrikat bez masek?
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Určitě by to bylo lepší, rychlejší a míň pracný, ale zatím to nedávám. I s 0,2mm nemám přechod pěkný, je moc do široka a vypadá to ošklivě. Tohle je pro mě zatím menší zlo, ale každopádně je tohle jedna z věcí co budu vylepšovat.
Jinak pokračující maskování. Už jsem zcela rezignoval na to udržet aspoň zdání nějakého reálnějsšího schématu ..... :shifty:
Přílohy
DSC040.JPG
DSC041.JPG
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Základ je hotovo, teď se ukáže co z toho vylezlo a jak to vůbec dopadlo s podfukama .....
Přílohy
DSC050.JPG
DSC051.JPG
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Tak a vylez z toho stoprocentní izraelec ..... :oops: :lol:
Hned jsem začal zkoušet zapracovat na změkčení povrchovky a samozřejmě jsem si hned docela naběhnul. Teda je fakt, že patinu, nebo jakýkoliv tónování povrchovky jsem ještě nikdy nedělal. Do dalšího modelu něco postuduju, ale teď jedu, každá minuta je dobrá .... to není zrovna modelářský přístup ..... :shifty:
Přílohy
DSC060.JPG
DSC061.JPG
Faifax
Příspěvky: 59
Registrován: 24 říj 2015, 18:47

Re: Suchoj Su-7BKL 1/48 Směr - jen krabička

Příspěvek od Faifax »

Pistolí jsem objel všechny pole a bylo to hrozný. Tak jsem všechny okraje obtáhnul štětcem. To jsem vůbec nemusel maskovat a vůbec používat pistoli, prostě pokus, omyl. Protože jsem ztratil důvěru v použití pistole, začal jsem patinovat štětcem a šťastný jak mi to jde jsem hodně pokročil. Měl jsem sice pochybnosti o tom co dělám, ale říkal jsem si snad dobrý až do doby, když přišla dcerka a zeptala se co dělám. A když jsem jí hrdě ukázal výsledek, tak řekla že je to strašně ošklivý a měla pravdu. Tak mě napadlo zase použít pistoli ale jinak a s citem ....
Přílohy
DSC070.JPG
DSC071.JPG
Odpovědět

Zpět na „Letadla“