Mig-21PF 1/48

Odpovědět
Martin1762
Příspěvky: 1216
Registrován: 07 kvě 2012, 09:04

Mig-21PF 1/48

Příspěvek od Martin1762 »

...pár fotek, stavba je zbytečná, protože tento model zná každej :lol: barvy AKAN + Tamka
Přílohy
2383.jpg
2384.jpg
2385.jpg
2386.jpg
2387.jpg
2388.jpg
2389.jpg
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

Re: Mig-21PF 1/48

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Nazdar Marťas, co to je prosím za markingy? Typuji že zelený je kružítkář a ten druhý? No a jak se s barvami AKAN stříká? Jinak MiGy dobrý, ale zdá se mi ža barva hodně prosvítá, ale to je možná fotkama.
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Mig-21PF 1/48

Příspěvek od Luboš Pavel »

Také se přidávám s dotazem, jak se dělá s AKANy?
JInak MiG, klasika a pěknej ;)
I'm your curse!
Martin1762
Příspěvky: 1216
Registrován: 07 kvě 2012, 09:04

Re: Mig-21PF 1/48

Příspěvek od Martin1762 »

Ahoj pánové, vrchní je NDR a spodní Rus. U něj barva prosvítá, protože je to zkušební nástřik Akanem, takže bude ještě popracováno :-) Zkoušel jsem Akany s ředidlem Leveling Thinner, Tamiya Acryl Liq., Dousek, Aqua Thinner gunze a mě osobně vyhovuje Leveling Thinner na ředění, i když při ředění 3/1 i 10/2 barva ok, tak moc rychle zasychá na špičce jehly. Zkoušel jsem i bez ředění z lahvičky a taky v pohodě, není to husté, ale je třeba hlídat špičku a po chvilce ji očistit od barvy, aby tam nebyla malá hrudka. Jinak i různé tlaky od 0.8 do 1,5, nejlíp mi funguje tlak právě od 0.8 do 1. Ale zase individuální dle kompresoru a pistole. Jinak barvy super, lepší nejsou!!! Velice jemný pigment a sametový nástřik. Co se týká ruské techniky, tak zde určitě již nepoužiji Gunze barvy a Tamky jen na stíny! Ale každý má jiný názor, takže každý ať si používá co má rád, já chci stavět věrohodné modely, takže volba je jasná, žádné doporučené odstíny jiných výrobců. Ještě máme skladem nějaké sety a jednotlivé odstíny na kokpity, do budoucna určitě rozšíříme nabídku. Pro mě - Rus=AKAN ;) :)
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

Re: Mig-21PF 1/48

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Marťas, díky za osvětu co se Akanů barev týče. Akan tedy dělá autentické odstíny pro ruská letadla, je to tak?
Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 1832
Registrován: 28 dub 2012, 10:49
Bydliště: Bílovice (kousek od Prostějova)

Re: Mig-21PF 1/48

Příspěvek od Mattyfu »

Sakra hodně dobrý,předpokládám že fouklý freehand. :shock:
Whattyfu, Martin Whattyfu
Martin1762
Příspěvky: 1216
Registrován: 07 kvě 2012, 09:04

Re: Mig-21PF 1/48

Příspěvek od Martin1762 »

Zdeněk Frumolt píše:Marťas, díky za osvětu co se Akanů barev týče. Akan tedy dělá autentické odstíny pro ruská letadla, je to tak?

Ano, dělají autentické odstíny a i na řecká, americká, německá , anglická éra. Ale zde stačí Tamka a Gunze myslím, i když .....časem zkusím i tyto odstíny. Na ruská éra a techniku jedině Akany, nebudeš litovat. Udělám fotky ještě jednoho Miga, kde mám zatím 3 odstíny ze 4 stříklé a uvidíš sametově matný povrch, super, pokud teda nepodělám fotky :lol: :lol:
Zdeněk Frumolt
Příspěvky: 936
Registrován: 13 dub 2012, 11:12
Bydliště: Světlá okr. Blansko

Re: Mig-21PF 1/48

Příspěvek od Zdeněk Frumolt »

Ano, dělají autentické odstíny a i na řecká, americká, německá , anglická éra. Ale zde stačí Tamka a Gunze myslím, i když .....časem zkusím i tyto odstíny. Na ruská éra a techniku jedině Akany, nebudeš litovat. Udělám fotky ještě jednoho Miga, kde mám zatím 3 odstíny ze 4 stříklé a uvidíš sametově matný povrch, super, pokud teda nepodělám fotky :lol: :lol:[/quote]

Díky za info, třeba se rozhodnu a také je vyzkouším. S těma fotkama se teda snaž, aby byly jedna á :D .
Odpovědět

Zpět na „Letadla“