AJ-37 Viggen, Special hobby 1/48

Uživatelský avatar
Vojta Novák
Příspěvky: 266
Registrován: 28 čer 2012, 19:59
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

AJ-37 Viggen, Special hobby 1/48

Příspěvek od Vojta Novák »

Tak jsem na patláku zřízl do Viggena. :twisted:

Spodní štíty lícují stoprocentně, ty na trupu naprosto tragicky. Zvažuju, že je nebudu dorývat, ale že je vyříznu z plastové destičky....
DSCF3982.JPG
DSCF4018.JPG
Model bude onýtovaný, zatím mám hotová křídla. Někde to teda je jak po pondělní směně po prochlastaným víkendu, ale naštěstí to je dole :oops:
DSCF3998.JPG
DSCF4009.JPG
Vstup vzduchu je vytmelený a vybroušený do hloubky cca 2 cm kde už je úplná tma. Z toho důvodu sem taky moc neřešil jinak moc pěkný první stupeň kompresoru...
DSCF4004.JPG
DSCF4019.JPG
Slepený předek trupu. Kabinu a šachtu vložím až to bude nutné :D
DSCF4086.JPG
DSCF4089.JPG
KPM Znojmo
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: AJ-37 Viggen, Special hobby 1/48

Příspěvek od herr66 »

Dobry! Jedes jako drak. Jsem na tebe zvedav, budu se inspirovat. Mam pripraveneho stihaciho, ale chci mu sklopit smerovku.
Lonestar
Příspěvky: 145
Registrován: 08 pro 2012, 20:56
Bydliště: Botenwald bei Stauding

Re: AJ-37 Viggen, Special hobby 1/48

Příspěvek od Lonestar »

Ten nápad s vložením kabiny do hotového trupu mi přijde dost odvážný :shock:
Uživatelský avatar
Vojta Novák
Příspěvky: 266
Registrován: 28 čer 2012, 19:59
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: AJ-37 Viggen, Special hobby 1/48

Příspěvek od Vojta Novák »

Lonestar píše:Ten nápad s vložením kabiny do hotového trupu mi přijde dost odvážný :shock:
Neboj,mám to odzkoušený ;)
KPM Znojmo
Lonestar
Příspěvky: 145
Registrován: 08 pro 2012, 20:56
Bydliště: Botenwald bei Stauding

Re: AJ-37 Viggen, Special hobby 1/48

Příspěvek od Lonestar »

tak to pak nafoť ;)
ne, že slepím trup jako ty, a pak to tam nenarvu!!! :P
Uživatelský avatar
Vojta Novák
Příspěvky: 266
Registrován: 28 čer 2012, 19:59
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: AJ-37 Viggen, Special hobby 1/48

Příspěvek od Vojta Novák »

Jasný, až se dostanu domů tak bude fotodůkaz místo slibů :lol: Akorát sem za kokpit pro sichr nalepil zarážky. A interiérovku budu stříkat až zároveň s kokpitem, proto to "předstínování" černou 8-)
Původně sem chtěl dodatečně instalovat i vstupní kanály, ale ty tam dodatečně opravdu nejdou dát-leda že bys je rozřezal :D
Přílohy
Pod tou černou jde prd vidět
Pod tou černou jde prd vidět
KPM Znojmo
Uživatelský avatar
Pajki
Příspěvky: 723
Registrován: 07 lis 2013, 14:05
Bydliště: Stropkov - Slovenska republika

Re: AJ-37 Viggen, Special hobby 1/48

Příspěvek od Pajki »

Uz okukujem u sesedov a budem drzat palce , pretoze pre mna velke rozcarovanie aj so stavebnice aj s pristupu firmy....
Ohen nemozno zabalit do papiera ...
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: AJ-37 Viggen, Special hobby 1/48

Příspěvek od herr66 »

Pajki píše:Uz okukujem u sesedov a budem drzat palce , pretoze pre mna velke rozcarovanie aj so stavebnice aj s pristupu firmy....
Proc ze stavebnice???
Uživatelský avatar
Vojta Novák
Příspěvky: 266
Registrován: 28 čer 2012, 19:59
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: AJ-37 Viggen, Special hobby 1/48

Příspěvek od Vojta Novák »

Já Ti nevím, zklamání ze stavebnice si osobně představuju úplně jinak. Je pravda že má pár chyb-hnusný pitotky, tlustá odtokovka VOP, nedělený canardy, úzká kola, sem tam špatné linky rytí a tvary krytek, ale jinak to jde slušně do sebe, model je promyšleně zkonstruovaný a povrch je povedený s dobrým rytím, hezkými nýty a rychlošrouby...
Je pravda že absence výzbroje a adaptérů (Sidewindery a Skyflashe by u stíhací verze rozhodně přišly vhod) je nepříjemná, na druhou stranu si zrovna v případě verze AJ nechci představovat cenu navíc za podvěšenou výzbroj, které byla fakt slušná řádka (a mnohdy nebyla nejmenší, např. Rb-04, RBS-15). To si raději zvlášť koupím jen to co chci, nemluvě o tom, že zrovna v případě výzbroje kterou plánuju na svůj model bych si většinu nejspíš musel poskládat z doplňkových setů...
Sám sem zvědavý jak se s tím v budoucnu popasuje nějaký číňan (protože někdo jiný ho asi znova nevydá), a to stejně mám nepříjemný pocit že to diametrálně lepší nebude. Však brzo uvidíme jak dopadne konfrontace Lansenů od Tarangusu/Swordu a HobbyBossu; rád bych byl špatným prorokem, ale Lansen bohužel spadá do dějinného období, ze kterýho tihle výrobci modely dost oje*ávají... (viz Vampire, Spiteful, Attacker, Hornet...) :evil:
KPM Znojmo
Uživatelský avatar
Pajki
Příspěvky: 723
Registrován: 07 lis 2013, 14:05
Bydliště: Stropkov - Slovenska republika

Re: AJ-37 Viggen, Special hobby 1/48

Příspěvek od Pajki »

herr66 píše:Proc ze stavebnice???

Ja vzdy rad podporim ceskych vyrobcov stavebnic...ale v poslednej dobe mi pride , ze sa to tak trocha zneuziva... k Viggenu ..kedze som si cely pobehal zhora - zdola....

.naozaj som sa na tu stavebnicu tesil , ale uz som pretriezvel..., kokpit komplet vymenit ( nech sa nikto nehneva ), stity - vymenit vsetky , podvozkove sachty uz boli spomenute , prepracovat alebo von a resin ...vyzbroj NULA , ani len adaptery alebo zavesniky NULA , predkridlo rozrezat alebo nove , pretoze kazdy Viggen co parkuje na zemi , to ma spustene , klapky detto ...podvozkove nohy dopracovat...jedina pekna vec je vytokova tryska a slusny povrch . Na Slovensku... stoji od 60 -75 EUR...viac o 15 eur ako Mig-29 od GWH a to je ina trieda...zato si kupim 3x sepecat Jaguar 1/48 od Revellu s plnou vyzbrojov...alebo 3x Rafalle s MEGA vyzbrojov 1/48 , alebo 3 x B-17G 1/72 ...a mi odpisu , ze sa proste NEVESLI...co to je ????To prichadza doba ,ze si budeme dokupovat aj podvozok ak chceme , aby model parkoval na zemi... jednoducho Aj-cko si neviem predstavit bez vyzbroje aspon 4 boforsy ked uz nic...takze 60 + dalsich 30 euro...no na hlavu som nepadol...a nakoniec ..chcel som chlapcom kupit do kruzku nove Mustangy od KP , ale co nevidim 13,60 euro a vyzbroj nula a vedla je Spit ( weekend ) od Eda v 1/48 za 8,60 ....skoda
Ohen nemozno zabalit do papiera ...
Odpovědět

Zpět na „Letadla“