Jak nemá vypadat technika

Jarda Špaček
Příspěvky: 203
Registrován: 29 črc 2012, 08:14
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od Jarda Špaček »

Braňo Herain píše:A ešte jedna vec.takáto debata sa vždy na 100% zvrhne v totálne osočovanie diskutérov
Vždyť tu nikdo nikoho zatím neosočuje ani totálně ani trošku... Řeč jde přece jen o modelu. A ten se buď líbí (méně diskutujícím), či nelíbí (více diskutujícím)... Já bych to tak určitě neudělal. Jednak páásááky nestavím, druhak se mi to nelíbí (ta 72jka se mi líbí o moc víc) a třeťak bych to nedokázal.... Ba vlastně, ani bych to tak nechtěl dokázat.. A to je snad ve vší slušnosti, Braňo...
Braňo Herain
Příspěvky: 286
Registrován: 28 čer 2012, 19:22
Bydliště: Dubovany,Slovensko

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od Braňo Herain »

Jardo,jasné,že sa zatiaľ nik neosočuje,ale zo skúseností viem,že k tomu veľa krát dôjde.
Osobne si myslím,že debata na túto tému nebude mať nikdy konca a ani víťaza,lebo proste každý máme to cítenie nastavené inak.A je jedno,či je to o technike,lietadle,lodiach,autách...
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od miloslav »

Nesmíš bejt nasranej dopředu. U nás v česku se říká "Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.
Debata je o tom základním. Shoda modelu s předlohou. Pokud budu stříkat model jinak než skutečný vehikl, tak to nikdy nebide shoda.
Oni jsou sice pravidla na bodovačkách někdy k podělání, ale učí modeláře postavit model ane nesmysl.
Těch soutěží, ať to byly bodovačky nebo různé styly líbí nelíbí, nebo zahraniční soutěže, jsem projel mnoho.
Osobně se znám s vekími modelářskými esy, ale ani jeden omalovánky nedělá. Jejich modely jsou všeobecně uznávané.
To je jen u nás. Tady se musí vždy to dělat viíc než jinde, a to ve všech odvětvich.
Ano každý má svůj vkus. Ostatně to je vtřeba vidět, kdo má jak hezkou či vošklivou manželku apod.
O tom, ale nechci debatovat, chci dávat příklady jak staví profíci nbo machři v oboru, aby tady modely byly taky tak pěkný.
Když jsem viděl techniku na e-day, plakal bych. Opravdu jen pár hezkých modelů. Na loňském panteru to bylo trochu lepší,
ale v porovnání s letadlama, je to bída s nouzí. Když jsem byl třeba v maďarsku, tak tam bylo hafo nádherný techniky, ale od cizinců.
Takže debatujte, z nějakýho ostřejšího názoru se hned neurážejte.

PS. Ten Sherman zatím není deklarován do nějaké doby, takže ho nemůžeš zatím hodnotit. :)
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3081
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od mess »

Promin, Milo, ale musim s tebou nesouhlasit. Neexistuje jediny spravny zpusob stavby. Pokud vyse zminovana omalovanka nekoho bavi a libi se mu, pak je dobre, ze ji postavil, jak ji postavil, i kdyz se dost lidem treba libit nebude.
Takze na jednu stranu rozumim tvym namitkam, ale to rozhodne neznamena, ze bych ten model odsoudil.
M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od miloslav »

Ale já to beru, ale pak to není maketa ale napodobenina dle vlastní fantazie.
Proto takové modely v zahraničí neuspějí. Většinou se umístil model vypadající realisticky.
Třeba na Wheels & Track nebo na Euromilitarii, se umistí většinou model, kde je fotka předlohy, a samozřejmě je to podobné.
To je stavba přesného modelu, to ostatní je spíš fantasy.
Samozřejmě si každý postaví co se mu líbí, ale nesmí se divit, že mu někdo napíše , takhle to navypadá. ;) ;)
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3081
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od mess »

Shoda se vzorem nemusi nutne byt gral. Nejsem zastancem uplneho WTF, ale kdyz ma nekdo rad omalovanky, tak at si je klidne dela.
Stejne tak neznam moc lidi, co by staveli vylozene pro soutez.
M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od miloslav »

To ovšem popírá makety jako takové.
Potom jsou zbytečné kamuflážní podklady, autentické barvy, obtisky atd.
To se můžem vrátit do 70. let k unicollkám :lol: :lol: :lol:
já si myslím, a je to názor spíš těch starších matadorů že shoda se vzorem je to nejdůležitější.
Svůj názor prezentuji, ale nevnucuji. :D :D
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Braňo Herain
Příspěvky: 286
Registrován: 28 čer 2012, 19:22
Bydliště: Dubovany,Slovensko

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od Braňo Herain »

No jo,ale možno nelepíme makety :lol:
A tu je to možno celé zakopané: já si myslím, a je to názor spíš těch starších matadorů že shoda se vzorem je to nejdůležitější.
Možno to mladá generácia modelárov vidí trochu inak.
miloslav
Příspěvky: 1182
Registrován: 01 říj 2012, 18:48

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od miloslav »

Rozhodně půjdu dál cestou modelářských person z celého světa, než cestou mladých modelářů, co všechno ví, všechno umí, všude byli, dvakrát a od všeho mají klíče.
Tím nemyslím tebe.
Taky sám svoje názory popíráš. Nedávno si tady peskoval autora Corsaira, jak se to tomu na fotce nepodobá.
Dle tebe je to šuma fuk. K čemu shoda se vzorem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kdepak, v modelařině je to nejdůležitější.
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves.
Braňo Herain
Příspěvky: 286
Registrován: 28 čer 2012, 19:22
Bydliště: Dubovany,Slovensko

Re: Jak nemá vypadat technika

Příspěvek od Braňo Herain »

:D
No vidíš a ja práve všetko viem,všetko umím,všade som bol a kľúče mám aj od toho od čoho vôbec niesú
Ja by som to povedal tak,že nie je shoda ako shoda...Keď mám foto,kopec fotiek,tak sa ich snažím držať,ale nie je vylúčené k tomu pridať aj ono umelecké vyjadrenie.Ale keď si chcem postaviť zeleného Shermana,jedného z tisícov,tak tam je ta zhoda max. v tom,že je zelený a má bielu hviezdu.
Odpovědět

Zpět na „Technika“