F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Další drobný posun v barvení. Včera jsem nastříkal červenou, ale zapomněl jsem letadlo otočit a podívat se i na břicho. Tak dnes mohu do repete a dostříkat kompletně brzdící klapky na křídlech. Ty jsem zcela zazdil. :think:
V1.jpg
V2.jpg
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Myslel jsem si, že už budu mít brzy hotovo. Ne, ne, ne tak zas ne. Vše je v pikách. Vracím se na stromy. Objevil jsem nový dokument, který popisuje zbarvení letadla. Takže večer strávím s maskovací páskou.

https://nbaviationmuseum.com/mcdonnell-cf-101-voodoo

Vykopíroval jsem popis zbarvení:

Colour Schemes and Markings
The first fleet of Voodoos were unpainted polished natural metal, except for the panels identified in the following illustration. These included the magnesium fuselage skins, chemically milled wing torque box and flap skins, magnesium alloy stabilator skins, the rotary armament door, and the fiberglass wing, stabilator tips which were painted aluminum. The fin tip was finished in gloss light gull grey. The stabilator had a 2 inch wide black corogard anti-erosion strip over the leading edge. The anti-glare panel on the nose of the aircraft was finished in matte black as specified on the marking drawing from 15 May 1961 (although some aircraft retained the USAF Olive Drab finished panel), and the radome cover in dull black erosion finish. These non-metallic components are identified in the second illustration. The titanium afterburner cans and underside of the rear fuselage were a natural darkened colour.

The flap well, upper surface of the flap exposed when the flap is in the down position, the speed brake well, inner surface of speed brake, and the inner surface of the undercarriage doors are all finished red. The undercarriage wells were finished in green zinc chromate primer. The inside of the armament bay was finished in gloss white.
rs=w_1160,h_855.jpg
A pro mě velmi užitečný zdroj informací (už jsem jej tady jednou uváděl, ale změnila se adresa tak ještě jednou), který mě přivádí do stavu čirého zoufalství, protože v něm nacházím nové a nové informace, které pak musím na modelu předělat.

https://www.silverhawkauthor.com/post/c ... 101-voodoo

A teď jmenovitě předělávky.

Pás proti oslnění před kabinou. Černý nebo olivový? Zřejmě v mém případě olivový.
"Moje" 395 s olivovým pásem
"Moje" 395 s olivovým pásem
Tady je 392 také s olivovou
Tady je 392 také s olivovou
Mezi radomem a trupem letadla je pruh v mosazné (zlaté, žluté, ...?) barvě.
Na bílé pitotce je navíc červená spirála
Na bílé pitotce je navíc červená spirála
Vršek směrovky byl šedý.
60fbdc24d0f6ea3dcdbb2048_RCAF-CF-101-Voodoos-17409-and-17464-.jpeg
A pak tady je odlišení některých panelů, překrytu kabiny, atd...
Sice americké Voodoo, ale hezky patrné
Sice americké Voodoo, ale hezky patrné
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od mess »

Podle me je ten pasek za radomem nejakej zincchromate.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Pokračování nekonečného příběhu. Uvedl jsem Voodoo více do podoby dle fotek. Zkusím ještě nastříkat ten proužek mezi radomem a trupem. Pak znovu opravím opravená místa a snad konečně mohu na obtisky. Odlišení panelů původně nebylo poznat, když jsem jej nastříkal Dark Aluminiem a teď jsou tmavé zas až moc, ale předělávat to už nebudu.
V3.jpg
V4.jpg
V5.jpg
V6.jpg
Mám pod voodoo něco podvěšovat? Většina kanadských voodoo létala bez nádrží a viditelné výzbroje.
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Ještě jeden dotaz bych na vás měl. Jak by se dala udělat ta červená spirála na pitotce? Napadl mě leda tak tenký proužek z obtisku namotat na pitotku.
60fbdc24a126ee4b09a885de_1960s-staged-PR-photo-of-aircrew-from-410-Squadron-scrambling-to-their-aircraft-for-a-launch-while-based-at-Uplands.jpeg
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

IMG-20211004-WA0014.jpg
Objevil jsem další chybu stavebnice, se kterou v této chvíli už nic neudělám. "Světla" - luminiscenční pásky (nevím, jak se správně jmenuje) na čumáku, střední části trupu a na ocase na mém Voodoo nebyla. Bohužel jsem si toho všiml až když jsem nalepil obtisky. :cry:
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od mess »

Cervena spirala na pitotce je uplne easy, tenkej prouzek z kabuki na bilou pitotku, preliznout cervenou a mas to jak z partesu :)
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od tomáš studený »

Dobrá robota :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 1825
Registrován: 28 dub 2012, 10:49
Bydliště: Bílovice (kousek od Prostějova)

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Mattyfu »

Tohle sleduju z povzdálí a moc se mi to zamlouvá,těším se na finále.
Whattyfu, Martin Whattyfu
Jiří Mikeš
Příspěvky: 40
Registrován: 15 říj 2019, 05:45

Re: F-101B Voodoo 1/48 Kitty Hawk

Příspěvek od Jiří Mikeš »

Díky za podporu, vážím si jí a je jí opravdu třeba. :D

Chtěl jsem prezentovat fotky postupu, ale osud tomu chtěl jinak. Následující fotky jsou ve správném časovém sledu.
Voodoo stojí na svých
Voodoo stojí na svých
Voodoo po zásahu čínskou raketou země - země zvanou "dětský kufřík"
Voodoo po zásahu čínskou raketou země - země zvanou "dětský kufřík"
Rozsah poškození
Rozsah poškození
Ač bylo Voodoo zaparkováno v ochranném valu na skříni, zasáhla jej zbloudilá střela země - země známá pod označením "dětský kufřík". Střela dopadla přímo do parkovacího boxu, kde napáchala značné škody. Zničen byl podvozek v plném rozsahu, odtržena byla celá levá výškovka a nalomena anténa na trupu. Poslední tři dny se snažím poškození opravit a uvést Voodoo opět do původního stavu. Včera už opět stálo na svých a začal jsem se zabývat klapkama pod křídly. Tady musím poděkovat Tomovi za jeho rychlou telefonickou radu. Dnes stříknu opravu červené a nalepím klapky.

Manželka při úklidu položila dětský kufřík na vršek skříně, kde jsem den předtím dal krabici s voodoo, ale bez víka, protože Voodoo s podvozkem už bylo moc vysoké. Kufřík tedy vykonal své. Následně mi bylo ještě ženou vyhubováno, že moje krabic es modely jsou všude. Bohužel má pravdu. Přerostlo mi to přes hlavu. :cry:
Odpovědět

Zpět na „Century series“