F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od David Koktavý »

Ano jsou OK. Myslel jsem že patří jinam, protože jsem koukal do plánku na itala a nenapadlo mně, že němec to má jinak. Ony jsou tam totiž plánky dva, ten druhý pro německé Géčko, což odpovídá víc (ne li stejně) tomu nizozemci.
Ještě taková drobnost. Ústí kanonu má otřep. Chtěl jsem to začistit, ale naštěstí si všiml, že to není chyba, ale záměr. Mimochodem našel jsem pěkný walkaround na belgickou mašinu :http://www.sbap.be/aircraft/f104g/f104g.htm
Přílohy
008.jpg
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od mess »

Jj, ta je z NATO fightera, povedenej stroj. A ma pekny ZAPy, ty A-10 jsou super.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od David Koktavý »

Dostal jsem se k prvnímu kolu tmelingu. Zatím takto podsestavy, pak to dám celé do kupy a doladím. Nakonec jsem rezignoval a nedám tam ani pitotku, pokud tu původní nezlomím, a raději si ji schovám na druhou stavbu. Vůbec ta F-104 je zajímavé letadlo. Celou dobu koukám na detail s pozičním světlem s tím že jej budu muset odvrtat abych tak nějak deduktivně došel k závěru, že to co je část odtokové hrany křídla je ve skutečnosti hrana náběžná :) A také jsem si vzpoměl, že když jsem kdysi dávno tu F-104 viděl u Tarantíka v muzeu, že ta náběžka byla skutečně jako žiletka.
f_104_04.jpg
Další fotka, zdánlivě nesouvisející ukazuje mix vrchních barev, nebotˇ pro F-104 byly identické jako zde na německém Phantomu. Tu tmavší Gelbolive pro F-104 malinko dotónuji.
f_104_05.jpg
Uživatelský avatar
sobi
Příspěvky: 1056
Registrován: 16 dub 2014, 15:06
Bydliště: Hosterschlag

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od sobi »

Ten Fanous “lamaná skála” je :thumbup:
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od mess »

On i ten holandskej starf je taky lamanej!
Akorat mi prijde, ze prechody jsou lehce zmekceny, ze nejsou uplne ostry.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od David Koktavý »

Díky,
přechody jsou velice malinko zjemněné stříkáním přes přiložený papír bez mezery. Ale na trupu jsem musel použít Tamiya pásku a být opatrný aby mi nevznikla "přeostřená" hrana, nebo schod. "Ostré" přechody na F-104 bych chtěl udělat úplně stejně možná malinko víc hlavně mezi vrchními barvami. Na holandskou F-104 mám stažené standardní schema. Je sice lomené ale občas se mi na fotkách zdá, že ne tolik ostře. U toho Phantoma byly oproti standardu drobné rozdíly v polích, které jsem se snažil podchytit. To samé budu muset provést tady podle fotek konkrétního stroje.

To standardní schema a mraky fotek najdete zde:
https://www.ipms.nl/artikelen/nedmil-lu ... heed-f104/

A další nálož fotek které jsem ještě sám nestihl projít pár kliků vedle:
https://www.ipms.nl/walkarounds/walkaro ... kheed-f104
tomáš studený
Příspěvky: 3223
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od tomáš studený »

Davo ňáké pokrok?
David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od David Koktavý »

Jo, pokrok směrem dopředu , dozadu, dopředu.... Dokončil jsem hrubou stavbu a kokpit jehož vzhled odpovídá mým nárokům na vitríňáček, tzn. nebudu se tam moc dívat. Knipl a nějaký díl z podvozku jsem ztratil. Páku nechápu, naposled jsem ji viděl nabarvenou, tak asi zdrhla, nemohla se dívat kam příjde přilepit. Díl z podvozku mi zase odpinkl z pinzety, zřejmně do jiné dimenze, jinak si nedovedu vysvětlit jak tak velkej kousek plastiku nemůžu v tak malé komoře kde modelařím najít :crazy:
Model jsem dále fóknul speciální směsí na odhalování prasečinek (šedý surf s příměsí MC218 Aluminium) no a ta odhalila chyby na místech, které předstíraly že jsou přetmelené a přebroušené. Tak to ještě poladím. S čím bude problém jsou vstupy vzduchu, ty jsem podcenil. Protože mi to líp sedělo, lepil jsem je postupně k trupu, ale pak vznikla spára mezi oddělovačem mezní vrstvy a zbytkem, viz foto. Všiml jsem si toho až tedˇ a bude se to blbě tmelit, ale nějak si s tím snad poradím.
Přílohy
f_104_06.jpg
f_104_07.jpg
David Koktavý
Příspěvky: 52
Registrován: 04 lis 2013, 17:16

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od David Koktavý »

Jedna rychlovka od stolu. Začínám kamufláž, netradičně zvrchu. Očekávám, že i když poruším pravidlo pořadí barev nic se nestane a nebude po maskování tolik oprav ...
f_104_08.jpg
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: F-104G KLu, D-8319 Hasegawa 1/72

Příspěvek od mess »

To AOA pod kokpitem mi prijde dost humpolacky, neudelas s nim jeste neco?
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Odpovědět

Zpět na „Century series“