Harrier T.4, Kinetic+Herritage model 1/48

Uživatelský avatar
Drexx
Příspěvky: 528
Registrován: 01 říj 2012, 22:17

Harrier T.4, Kinetic+Herritage model 1/48

Příspěvek od Drexx »

Zdar pánové, můžu se vám sem s dovolením taky vecpat?
Mam v plánu konverzi Harrika první generace na dvousic. Sada Herritage je určená na model Airfix. Stavebnice už je to ale celkem letitá, komplet pozitiv, tak jsem se rozhod to radši vysochat z Kineticu, kterej mi přijde jako základ lepší, minimálně v tom že mi ubyde přerejvání celýho povrchu. Kvalita odlitků je mírně řečeno nevalná, detaily kokpitu nic moc, přepážka mezi nima chybí uplně. Že to na stavebnici nebude dokonale lícovat moc neřešim, pač to nelícuje pořádně ani samo na sebe. Pořád váham jak moc se s tim chci vztekat. Buď použít sadu jak je a udělat vitríňáka se zavřenym kokpitem, nebo tomu věnovat víc úsilí aby to k něcemu vypadalo. Druhá možnost se mi s ohledem na možnej výsledek zamlouvá víc, bude ale znamenat vysochat celej čumák znova s použitim stavebnice jako základu a naroubovat to na odlitek špičky nosu ze sady. Trochu bojuju s nedostatkem podkladů, ale nějaký knížky jsou na cestě tak se situace snad vylepší.
DSC06474.jpg
DSC06485.jpg
DSC06482.jpg
DSC06480.jpg
DSC06478.jpg
Váhal jsem mezi třema variantama zbarvení. První verze na kterou jsou dekály přímo v sadě:
IMG_1257.JPG
Pak tovární mašina T.52 v poštní kamo:
7002883617_4102029dfc_z.jpg
A poslední, testovací mašina od QinetiQ, to je zatím muj favorit
1600x1600-7382290d6ce1995355537bda1cfc8102.jpg
Uživatelský avatar
sobi
Příspěvky: 1055
Registrován: 16 dub 2014, 15:06
Bydliště: Hosterschlag

Re: Harrier T.4, Kinetic+Herritage model 1/48

Příspěvek od sobi »

samozrejme tu posledni ;)
Uživatelský avatar
Drexx
Příspěvky: 528
Registrován: 01 říj 2012, 22:17

Re: Harrier T.4, Kinetic+Herritage model 1/48

Příspěvek od Drexx »

Začal jsem ho pomalu kuchat. Zkusim si čumák upravit mixem stavebnice, resinu a tabulek, a kokpit bude částečně samodomo. Když se to nepovede, pořád tam budu moct nalepit celej odlejvanej čumák. Stav před:
DSC06486.jpg
Čumák jsem řezal před původní přepážkou mezi šachtou podvozku a kokpitem. Většina z ní zustane na místě, aby to co zbylo vzadu pak drželo tvar. Čumák byl na předloze prodlouženej o 48 inchů, jak kdyby to ti klucí věděli... :lol:
DSC06488.jpg
Sestři, proxxona a odsávání...
DSC06491.jpg
Odřízlej čumák bylo potřeba snížit, na FA2 byl vyšší než na T4 kvuli zástavbě radaru. Takže jsem zhruba z prostředka vyříz 6mm širokej pás. Ten se mi samozřejmě nepoved na obou stranách uplně symetricky, takže to budu dobrušovat a dohánět miliputem. Chybějící díl bude z výstražný tabulky.
DSC06495.jpg
Na zadku jsem se snažil zachovat co možná největší část plastovou. Resinovej díl byl původně ještě o dva cenťáky delší směrem dopředu, až k brzícímu štítu. Pak bych ale přišel o uložení vejškovky, kterou hodlam taky použít ze stavebnice. Oba díly jsem řezal podle linky rytí, která má představovat jednu a tu samou linku na mašině. Ale když dva dělají totéž...tak jsou potřeba destičky a miliput :lol:
DSC06493.jpg
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Harrier T.4, Kinetic+Herritage model 1/48

Příspěvek od herr66 »

Nooo, dobre to pitvas! To jsem na to hodne zvedav a drzim palce, aby se to povedlo!
Uživatelský avatar
Drexx
Příspěvky: 528
Registrován: 01 říj 2012, 22:17

Re: Harrier T.4, Kinetic+Herritage model 1/48

Příspěvek od Drexx »

Díky Honzo!
Mam nastavený stěny na kabiny. Podařilo se mi konečně sehnat boční výkres na tuhle verzi, podle něj doženu vejšku čumáku v místě čelního štítku, kterej bude ze stavebnice. Pak dobrousim na správnou dýlku tyhle nový stěny a spojim to celý s čumákem. Pak podle dýlky vaku překrytu ze sady umístim hrb za zadním kokpitem, a nějak doženu úhel bočnic kabiny. Chci nechat poloviny trupu neslepený co nejdýl, abych se dobře dostal k vnitřku kokpitu až ho budu dělat, ale trochu se mi tim zkomplikuje dobrušování vnějších tvarů... Každopádně mě ta sochařina mě začíná bavit :D :D
Přílohy
DSC06501.jpg
DSC06502.jpg
Ondřej Zada
Příspěvky: 292
Registrován: 14 dub 2012, 10:45

Re: Harrier T.4, Kinetic+Herritage model 1/48

Příspěvek od Ondřej Zada »

Pěkná řezničina :thumbup:
Uživatelský avatar
Tomáš Macourek
Příspěvky: 1518
Registrován: 13 dub 2012, 21:07
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Harrier T.4, Kinetic+Herritage model 1/48

Příspěvek od Tomáš Macourek »

Ti někdo ublížil? Nebo jsi viděl nějakej drsnej horor? :lol:
US NAVY forever!
Uživatelský avatar
Drexx
Příspěvky: 528
Registrován: 01 říj 2012, 22:17

Re: Harrier T.4, Kinetic+Herritage model 1/48

Příspěvek od Drexx »

Nene Tome, nic takovýho. Jen jsem potřeboval vyfoukat pavučiny z proxona
Uživatelský avatar
Madmessy
Příspěvky: 2843
Registrován: 02 říj 2012, 21:39
Bydliště: Praha,srdcem však Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Harrier T.4, Kinetic+Herritage model 1/48

Příspěvek od Madmessy »

Vzdyt je to IPMS UK :D :D
Russian warship,go FUCK yourself!!!
Uživatelský avatar
Drexx
Příspěvky: 528
Registrován: 01 říj 2012, 22:17

Re: Harrier T.4, Kinetic+Herritage model 1/48

Příspěvek od Drexx »

To je no. A jak se daří tam u vás v deštnym pralese? Komáři neštípou, stolice je tuhá? :lol: :lol: :lol:

Prodloužení se podařilo. Je tam ještě pár tvarovejch nepřesností, ale to se dožene až bude celej trup slepenej dohromady. Hlavní je že se mi, proti očekávání, podařilo udržet geometrii, trup neutíká do strany ani neni zkroucenej 8-)
Přílohy
DSC06510.jpg
DSC06505.jpg
DSC06504.jpg
Odpovědět

Zpět na „Harrier Challenge 2014-2015“