NA P-51K-10 "Mrs Bonnie", Lt Col. W. D. Dunham, Tamiya 1/32

Odpovědět
Marek Semančík
Příspěvky: 44
Registrován: 20 úno 2014, 10:48

NA P-51K-10 "Mrs Bonnie", Lt Col. W. D. Dunham, Tamiya 1/32

Příspěvek od Marek Semančík »

Ahojte,

zhruba po roku (áno viem, flákal som to) sa mi podarilo dokončiť tridstaťdvojkového Mustanga od Tamiye. Predlohou mi bol P-51K-10 "Mrs Bonnie", Lt Col. Williama D. Dunhama, od 348th FG, po výmene vrtule Aeroproduct za Hamilton Standard.

Ja to moja prvá tridsaťdvojka a som rád, že ako prvotinu v tejto mierke som si vybral práve túto stavebnicu - kdesi som už písal, že sa jedná o čistú modelársku radosť (ak by som sa nerozhodol Mustanga nakomplet pozatvárať, asi by som nenatrafil na problém). Vzhľadom na skôr uvedené ma potrápilo spasovanie predku, resp. krytov motora - v tomto prípade ale nevylučujem, že som nepresnosti spôsobil ja. Cely predok bolo v mojom prípade treba komplet pretmeliť a obnoviť všetky detaily. Ostatok stavby už neskrýval žiadne temné zákutia. Použité farby sú moje obľúbené Mr.Paint a v malom množstve, kvôli Mr.Paintkám, už menej obľúbené Gunze :). Označenie z väčšej časti striekané - v tejto časti sa musím bezpodmienečne poďakovať Ondrovi Schwarzovi (Omask), bez neho by sa projekt, kvôli strhnutým dekálom zostrelov skončil, alebo aspoň na poriadne dlho zastavil, okrem toho mi Ondro pripravil pásy na smerovku, číslo "0" na zvislom stabilizátore a nápis "Mrs.Bonnie" na predku mašiny - ešte raz, ĎAKUJEM ONDRO!!!. Ako popisky som použil Wet transfery od HGW, tie mi už do domu bez dôkladného prehliadnutia pred kúpou nesmú - použiteľné boli prakticky iba čierne popisky (pri nich musím uznať, že sa s nimi robilo fajn), ale zvyšok transferov je možné kvôli nesprávnym odtieňom (hlavne znaky (nakoniec som použil dekaly zo stavebnice)) a brutálne posunutej sútlači tak maximálne hodiť za psom. Šminky k plnej spokojnosti od Tamiye a pár efektov od AK, patinu som sa snažil prispôsobiť podľa mne dostupných fotografií predlohy. Použité doplnky - kolesá 1x Eduard, 2x CMK, vysvetlím :) - Disky kolies, kvôli oveľa krajším detailom od Eduardu a keďže mašina mala obe pneumatiky rozdielne, potreboval som dve sady kolies od CMK (toľko peňazí a pri tom taká blbosť.., no ale keď človek musí, tak..). Pár plechov do interieru od Eduardu, rovnako niečo malo plechu som použil aj pre exteriér. Pásy HGW (bez nich už neviem existovať) a zameriavač K-14 od CMK (na prvý pohľad je trochu väčší, ale zmieril som sa s tým. Čosi málo zo stavby sa dá pozrieť tuto - viewtopic.php?f=57&t=138999. Fotky ako vždy, nie úplne v kvalite, v akej by som si predstavoval. Za konštruktívnu kritiku budem veľmi vďačný.

Vopred všetkým ďakujem.

M.
Přílohy
1.JPG
3.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
10.JPG
2.JPG
4.JPG
9.JPG
tomáš studený
Příspěvky: 3229
Registrován: 14 dub 2012, 14:04

Re: NA P-51K-10 "Mrs Bonnie", Lt Col. W. D. Dunham, Tamiya 1/32

Příspěvek od tomáš studený »

Povedený, takový barevný. Celkově se mi líbí :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Madmessy
Příspěvky: 2849
Registrován: 02 říj 2012, 21:39
Bydliště: Praha,srdcem však Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: NA P-51K-10 "Mrs Bonnie", Lt Col. W. D. Dunham, Tamiya 1/32

Příspěvek od Madmessy »

Možná bych udělal krovky podvozku popadnuté,aby to trochu oživilo ,ale jinak krásná práce. Jak jsi ho stavěl měl jsem nutkání si ho pořídit,ale odolal jsem :lol: :lol:
Russian warship,go FUCK yourself!!!
Uživatelský avatar
Tygrik
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 čer 2012, 09:09

Re: NA P-51K-10 "Mrs Bonnie", Lt Col. W. D. Dunham, Tamiya 1/32

Příspěvek od Tygrik »

Moc pěkný koník v zajímavém zbarvení. Krásná práce. :thumbup: :clap:
Pavel Majoršin
To, že jste paranoik, jestě neznamená, že po Vás někdo nejde!
Marek Semančík
Příspěvky: 44
Registrován: 20 úno 2014, 10:48

Re: NA P-51K-10 "Mrs Bonnie", Lt Col. W. D. Dunham, Tamiya 1/32

Příspěvek od Marek Semančík »

Ďakujem Vám veľmi pekne páni :), veľmi ma teší, že sa Mustang páči.

Madmessy - cieľom bolo pozatvárať a necrcať sa s káblovačkou a hlavne do najvyššiej miery zachovať čisté línie Mustangu, ale rozumiem a súhlasím, vypustené kryty by to oživili. Škoda, že si si Mustanga nekúpil, je to krása, tak do toho :) ,neprehlúpiš :)

M.
Odpovědět

Zpět na „Letadla“