P-39 Airacobra 1/48 Eduard

Uživatelský avatar
Marty81
Příspěvky: 144
Registrován: 16 dub 2012, 07:34
Bydliště: Praha - Čakovice a okolí Šumperku
Kontaktovat uživatele:

P-39 Airacobra 1/48 Eduard

Příspěvek od Marty81 »

Ahoj. Zakládám další stavbu, bude to Airacobra s pouštní kamufláží "Evelyn", stavbu plánuji pouze z krabičky jako oddechovku, zkusím pouze nýtovaný povrch. Stavebnici jako takovou není nutné představovat, je tam vše, co je ke stavbě potřeba a to se mi líbí ;)
Přílohy
P-39_p01.jpg
P-39_p02.jpg
P-39_p03.jpg
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 90
Registrován: 28 dub 2012, 20:20
Bydliště: Mohelnice

Re: P-39 Airacobra 1/48 Eduard

Příspěvek od David Hényk »

Pěkný ;) Kobra ve čtvrtce je super..my to máme horší :( Na pěknej model stále čekám.
Jan Kotas
Příspěvky: 705
Registrován: 13 dub 2012, 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: P-39 Airacobra 1/48 Eduard

Příspěvek od Jan Kotas »

omlouvám se za pozdní reakci, ale kokpit udělej zavřenej, tahle jedovatá interiérovka tam bejt nemá (vim o tom svoje, taky jsem jí přefoukával) :mrgreen:
Uživatelský avatar
Marty81
Příspěvky: 144
Registrován: 16 dub 2012, 07:34
Bydliště: Praha - Čakovice a okolí Šumperku
Kontaktovat uživatele:

Re: P-39 Airacobra 1/48 Eduard

Příspěvek od Marty81 »

Mám tam CS 351 - Zinc-chromate Type I FS34151, fotky jsou uměle dosvětleny, ten správný odstín je vidět na první fotce na pedálech. Já právě myslím, že to je OK ...nebo ne?
Jan Kotas
Příspěvky: 705
Registrován: 13 dub 2012, 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: P-39 Airacobra 1/48 Eduard

Příspěvek od Jan Kotas »

tak v tom případě to máš gut, ale vypadá to jako ta C27, co jí v návodu doporučuje Edudant ;)
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: P-39 Airacobra 1/48 Eduard

Příspěvek od mess »

C27 je zrala na vyhozeni, dodneska jsem neprisel na jediny rozumny pouziti, k zincchromate ma blizko asi jako fosforove ruzova.
M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Uživatelský avatar
Marty81
Příspěvky: 144
Registrován: 16 dub 2012, 07:34
Bydliště: Praha - Čakovice a okolí Šumperku
Kontaktovat uživatele:

Re: P-39 Airacobra 1/48 Eduard

Příspěvek od Marty81 »

Já mám právě na americká a britská letadla sadu CS interiérovek. Ty předešlé fotky nestojí za nic, tahle teda taky ne, ale aspoň ta barva víc odpovídá. Jo Marťas, už jsem si objednal kokpit pro T-33, bude to trvat 4 týdny, ale tak zase tak moc nespěchám při svém tempu. Uvidíme, je to True Details, snad to bude OK.
Přílohy
P-39_p04.jpg
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1893
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: P-39 Airacobra 1/48 Eduard

Příspěvek od Luboš Pavel »

Available colour photos show Interior Green and Bronze Green for cockpits; Interior Green, Zinc Chromate Yellow or Aluminium lacquer for wheel wells; nose undercarriage legs painted with Olive Drab and Interior Green; wheel hubs in Interior Green and natural metal. It would seem that the jury is still out for this aircraft.

According to Bert Kinzey in his Detail and Scale book on the P-39 the interior colour used by Bell was called just Bell Green. That included the cockpit, the wheel wells, the landing bay doors and the undercarriage struts. There has been a lot of discussion as to what exactly Bell Green was. The suggestions go towards something similar to Medium Green.
Myslím, že to máš v pohodě, nějakou Bell Green bych asi neřešil, jinak pěkný pit ;)
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Marty81
Příspěvky: 144
Registrován: 16 dub 2012, 07:34
Bydliště: Praha - Čakovice a okolí Šumperku
Kontaktovat uživatele:

Re: P-39 Airacobra 1/48 Eduard

Příspěvek od Marty81 »

Lubo díky za odkaz ;) Zatím hlásím žádný progres, po nocích modelařím, ale matematicky. Pokouším se naprogramovat turbulentní model vazkého stlačitelného proudění :D Snad se ke kobře dostanu během příštího týdne ...
Uživatelský avatar
Marty81
Příspěvky: 144
Registrován: 16 dub 2012, 07:34
Bydliště: Praha - Čakovice a okolí Šumperku
Kontaktovat uživatele:

Re: P-39 Airacobra 1/48 Eduard

Příspěvek od Marty81 »

Navazuji dalším blokem Temelínu a posílám rychlé fotky dnešního večera. Už se to blíží barvě. Uvidíme ...
Přílohy
P-39_p05.jpg
P-39_p06.jpg
Odpovědět

Zpět na „Letadla“