Fiat G.50 Freccia, 1/32, Special Hobby

Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Fiat G.50 Freccia, 1/32, Special Hobby

Příspěvek od Luboš Pavel »

Horká novinka z produkce Special Hobby, která mi přiletěla z redakce časopisu REVI. Firemní fotografie byly již na netu k vidění, ale proč si neudělat malé opakování. Stavebnice je standardním shortrunem české firmy se všemi vlastnostmi vyplývajícími z použité technologie.

Moje první postřehy

- rytí se na velkých dílech nikde neztrácí nebo není zalito, bude jej však asi lepší projet rydlem
- otřepy nejsou vůbec, či jsou malé a jejich odstranění by neměl být problém
- nutnost odtranit nějaké vyhazováky v prostoru kokpitu
- nutnost přebrousit velké díly, mají na sobě jemnou krupičku
Přílohy
Spodní část centroplánu - rytí se nikde neztrácí, já jej však obligátně protáhnu rydlem
Spodní část centroplánu - rytí se nikde neztrácí, já jej však obligátně protáhnu rydlem
Detail podvozkových šachet. Ty se v případě měřítka 1/48 dolepovaly separátně a byly z resinu. V tomto případě odpadá lepení a pracné tmelení.
Detail podvozkových šachet. Ty se v případě měřítka 1/48 dolepovaly separátně a byly z resinu. V tomto případě odpadá lepení a pracné tmelení.
Detail pravé poloviny křídla, rytí se neztrácí a naznačení plátna není nijak extrémně přehnané
Detail pravé poloviny křídla, rytí se neztrácí a naznačení plátna není nijak extrémně přehnané
Další detail křídla. Jelikož je hrana ostrá, tak v případě pečlivého slícování by měla vytvořit přirozenou spáru přechodu trup-křídlo
Další detail křídla. Jelikož je hrana ostrá, tak v případě pečlivého slícování by měla vytvořit přirozenou spáru přechodu trup-křídlo
Přední část levé poloviny trupu - na drobné otřepy bude stačit středně hrubý šmirgl a bude to
Přední část levé poloviny trupu - na drobné otřepy bude stačit středně hrubý šmirgl a bude to
Přední část pravé poloviny trupu - platí to samé co pro levou
Přední část pravé poloviny trupu - platí to samé co pro levou
První verze cowlingu - bude použita pro finskou verzi, která vychází souběžně s tou italskou
První verze cowlingu - bude použita pro finskou verzi, která vychází souběžně s tou italskou
Druhá verze cowlingu pro italskou variantu. Na místa drobných oválků se budou lepit drobné resinové bouličky. To bude trošku pracnější činnost
Druhá verze cowlingu pro italskou variantu. Na místa drobných oválků se budou lepit drobné resinové bouličky. To bude trošku pracnější činnost
Podlaha kokpitu
Podlaha kokpitu
Levá strana kokpitu. Odhaduji, že bude potřeba odstranit vyhazovák zasahující do znázorněné vnitřní konstrukce
Levá strana kokpitu. Odhaduji, že bude potřeba odstranit vyhazovák zasahující do znázorněné vnitřní konstrukce
Pravá strana kokpitu. Odhaduji, že bude potřeba odstranit opět jen jeden vyhazovák, tentokrát to bude jednodušší.
Pravá strana kokpitu. Odhaduji, že bude potřeba odstranit opět jen jeden vyhazovák, tentokrát to bude jednodušší.
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Fiat G.50 Freccia, 1/32, Special Hobby

Příspěvek od Luboš Pavel »

Menší díly:

- mírné otřepy
- přesazení formy
- občasné mírné škrábance na "větších" menších dílech (kryty podvozku)
Přílohy
Podvozkové kolo s hezky znázorněnými detaily na disku
Podvozkové kolo s hezky znázorněnými detaily na disku
Další foto na drobnější díly - některé nálitky jsou poněkud silné a bude třeba trošku práce na jejich odstranění
Další foto na drobnější díly - některé nálitky jsou poněkud silné a bude třeba trošku práce na jejich odstranění
Tatáž partie z opačné strany
Tatáž partie z opačné strany
Drobnější díly, je patrné mírné přesazení formy
Drobnější díly, je patrné mírné přesazení formy
Drobnější díly, přesazení formy je patrné zejména na kniplu
Drobnější díly, přesazení formy je patrné zejména na kniplu
Ještě jednou drobnější díly a viditelné přesazení formy
Ještě jednou drobnější díly a viditelné přesazení formy
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Fiat G.50 Freccia, 1/32, Special Hobby

Příspěvek od Luboš Pavel »

Další plastové díly (výškovka, kormidlo atd.)

- znázornění plátna na klapkách je vcelku decentní a přiměření
- jediným mínusem je "bonus" na jedné polovině výškovky v podobě jedné díry a jedné poměrně velké hroudy plastu
- zvláštně vypadající sedačka pilota
Přílohy
IMG_0327.JPG
Nechtěný bonus aneb dva v jednom
Nechtěný bonus aneb dva v jednom
Tatáž část, jako u předchozí fotografi, ale bez onoho "bonusu"
Tatáž část, jako u předchozí fotografi, ale bez onoho "bonusu"
Palubka je pouze z plastu tj. žádné lepty apod.
Palubka je pouze z plastu tj. žádné lepty apod.
Palubka je pouze z plastu tj. žádné lepty apod. reliefy však poměrně výrazné, tak se s tím snad suchoštětec popasuje
Palubka je pouze z plastu tj. žádné lepty apod. reliefy však poměrně výrazné, tak se s tím snad suchoštětec popasuje
Palubka potřetí
Palubka potřetí
Patrná podélná vtaženina na dílu do kokpitu
Patrná podélná vtaženina na dílu do kokpitu
Sedačka pilota. Podle mě by měla vypadat poněkud jinak a ne jako upravené křeslo z obýváku. Musím se zeptat Fredyho, podle čeho jí vyrobil. Standardrní sesle u italských stíhaček vypadala jinak, ale to by se musela vyrozit z resinu
Sedačka pilota. Podle mě by měla vypadat poněkud jinak a ne jako upravené křeslo z obýváku. Musím se zeptat Fredyho, podle čeho jí vyrobil. Standardrní sesle u italských stíhaček vypadala jinak, ale to by se musela vyrozit z resinu
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Fiat G.50 Freccia, 1/32, Special Hobby

Příspěvek od Luboš Pavel »

Resinové díly byly navržené a vytištění pomocí 3D tiskárny - spokojenost
Leptané díly - standard - spokojenost
Obtisky vytištěné firmou AVI Print - spokojenost
Přílohy
IMG_0311.JPG
IMG_0312.JPG
IMG_0313.JPG
IMG_0314.JPG
IMG_0315.JPG
Výše zmiňované bouličky, které se musí jednotlivě nalepit na "italskou" verzi cowlingu
Výše zmiňované bouličky, které se musí jednotlivě nalepit na "italskou" verzi cowlingu
IMG_0318.JPG
IMG_0319.JPG
IMG_0320.JPG
IMG_0321.JPG
IMG_0322.JPG
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Fiat G.50 Freccia, 1/32, Special Hobby

Příspěvek od Luboš Pavel »

... jediné co mi chybí je návod a ten snad dostanu v pondělí. Takže nabízené markingy, alespoň bez popisu
Přílohy
SH32056 reklama.jpg
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Fiat G.50 Freccia, 1/32, Special Hobby

Příspěvek od Luboš Pavel »

Tady je vidět kus sesle z vraku chorvtské? G.50
G50Bis_Beograd3.jpg
, takže by sesle měla podle mě měla vypadat podobně jako u Macchi 202 nebo Fiatu G.55 , prostě takový vytvarovaný kus plechu
Macchi C.202
Macchi C.202
macchi 202 seat.jpg (37.87 KiB) Zobrazeno 5875 x
Fiat G.55
Fiat G.55
Ale ve svém skromném archivu sesli G.50 nafocenou nemám :(

No, jak jsem psal, zkusím se dotázat, podle čeho jí navrhli 8-)
I'm your curse!
Jan Kotas
Příspěvky: 705
Registrován: 13 dub 2012, 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat G.50 Freccia, 1/32, Special Hobby

Příspěvek od Jan Kotas »

téměř vyčerpávající popis.. výsledek pátrání po sedačce mě zajímá ;)
Uživatelský avatar
Luboš Pavel
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2012, 09:37

Re: Fiat G.50 Freccia, 1/32, Special Hobby

Příspěvek od Luboš Pavel »

Písnul jsem post na Stormo, tak uvidíme, s čím se zahraniční chytráci vytasí 8-)
I'm your curse!
Uživatelský avatar
Mirek Riha
Příspěvky: 1925
Registrován: 11 dub 2012, 11:48
Bydliště: Praha - nedaleko sluje Pantherů
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat G.50 Freccia, 1/32, Special Hobby

Příspěvek od Mirek Riha »

Jj fotka na sedčku je rarita jinak tady máš video jak sestavit G.50 asi za 11 minut :D http://www.youtube.com/watch?v=3qQkEVyQ8oE
Uživatelský avatar
Mirek Riha
Příspěvky: 1925
Registrován: 11 dub 2012, 11:48
Bydliště: Praha - nedaleko sluje Pantherů
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat G.50 Freccia, 1/32, Special Hobby

Příspěvek od Mirek Riha »

No a koukám že sesle není jedinej trouble. Vypadá to, že stavebnice neobsahuje plnou variantu kožele vrtule (určitě byl na té kamo s velkejma flekama) :?
Odpovědět

Zpět na „Letadla“