Hunter F.5, Academy 1/48

Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Hunter F.5, Academy 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

Pomalu rozvrtám britského elegána, protože za prvé Delta Dart je u ledu - čekám na obtiskovej aršík od fűndekals s popiskama (popisky z kitu jsou blbě, Caracal jich tam má odhadem tak 10%). Za druhé to chce zase nějaký paví oka a za třetí když Huntera nenačnu teď, tak za pár dní příjde novej Airfix a kdoví jestli bych potom Academku nehodil z okna..

Set od SBS nevypadá zle, Eduard dodá klapky, Master pitotku, Maestro vacu překryt a Aeromaster nejhezčí marking 34 squadrony, takže konverze z F.6 na F.5.
Přílohy
IMAG9758.jpg
IMAG9759.jpg
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Hunter F.5, Academy 1/48

Příspěvek od herr66 »

Budu se zájmem sledovat a opisovat, chci si časem postavit Švýcara.
Uživatelský avatar
mess
Příspěvky: 3074
Registrován: 11 dub 2012, 12:40
Bydliště: Pragl city!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hunter F.5, Academy 1/48

Příspěvek od mess »

Budes rezat kridla? Mattyfak to tady delal, tusim, ze uriznul nabezku a zkracenou ji frknul zpatky.

M.
Martin Benko, vlastni rukou
KPM Prosek Panthers
Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: Hunter F.5, Academy 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

mess píše: 31 říj 2018, 08:36 Budes rezat kridla? Mattyfak to tady delal, tusim, ze uriznul nabezku a zkracenou ji frknul zpatky.

M.
Koukal jsem, spíš mi přijde že uříznul psí zub podle červený lajny, vycpal destičkou a vybrousil náběžku. Mě to teda přijde jako elegantnější řešení, než pracně lícovat původní náběžku zpátky..

Náhodou fotku mašiny WP192 s pruhama ze Suezu byste někdo nenašel? Internety mlčej..
Měl pruhy na trupu za kokardou jako WP130? Bez černý, jenom světlý pruhy barvou desert sand? Nebo normálně žluto-černý?
https://forum.valka.cz/attachments/217/0599-05-2-1.jpg
Před kokardou jako WP113?
https://www.agefotostock.com/previewima ... 952869.jpg

Asi se na celý pruhy vybodnu :D
Přílohy
IMAG9760.jpg
Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: Hunter F.5, Academy 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

Konečně bylo trochu času.
Předělal jsem poslední segment trupu na výtokový trysce, ten tvar se od Mk.6 lišil, a né že né :D Ještě měl Mk.5 jinak výdechy na trupu a pak už mě čeká jen zkrátit psí zub..
Kokpit SBS vypadá docela k světu..
Přílohy
IMAG9822.jpg
01.jpg
IMAG9823.jpg
IMAG9861.jpg
IMAG9836.jpg
IMAG9858.jpg
Tomáš Banič
Příspěvky: 100
Registrován: 03 říj 2016, 16:05
Bydliště: Bratislava

Re: Hunter F.5, Academy 1/48

Příspěvek od Tomáš Banič »

SBS kokpit je povodny FM detail ci ky fras a je zle..vana,hlbka kokpitu a podobne....dalsim dostupnym je aires ktory tiez nie je koser....

mam dva huntery, oba s oboma kokpitmi ale nemal som tu odvahu to do nich pchat....chyb ma ten model pozehnane...budes opravovat aspon trysku?
Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: Hunter F.5, Academy 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

Snad s tím přes svátky trochu pohnu, nějak nebyl čas na nic poslední dobou.
Makám na odlišnostech mezi Mk.6 a Mk.4/5. Mám hotový křídla, překopaný mřížky a nasávače na trupu, trysku, zbývá jen pár drobností, jako jinej spodní brzdící štít atd. Potom omrknu podle fotek konfiguraci antén, linky rytí a krytky a konečně to začnu skládat dohromady.

Naběhl jsem si s vacu překrytem od Maestro Models, sice jako jedinej má správně do oblouku přední hranu čelního štítku, ale zpracování je dost hrozný. Hrbolatej povrch, neostrý rámování a hlavně mapy a kazy uvnitř v materiálu a jako bonus je odsuvná část viditelně kratší než by měla být. Vyleštil jsem co se dalo a asi to nechám, protože s tím nic víc neudělám.

K tomu kokpitu - je to typická britská černá díra a bude tam kulový vidět, sada od SBS se místy i trochu podobá originálu a víc asi nejsem ochoten tomu obětovat :D
Přílohy
IMAG9881.jpg
IMAG9891.jpg
IMAG9898.jpg
IMAG9903.jpg
Uživatelský avatar
Ondra Našinec
Příspěvky: 882
Registrován: 03 led 2013, 13:25

Re: Hunter F.5, Academy 1/48

Příspěvek od Ondra Našinec »

Dneska jsem stihnul jen pár drobností, přisávací dvířka na křídlech, na fotkách jsem našel další dvě mřížky u kořene ocasu (těch rozdílů mezi verzema je asi tak 10x víc něž se zdálo) a hlavně jsem se odhodlal upravit tvar čumáku. Nedošlo mi to hned, ale čím víc jsem měl nakoukaný fotky skutečnejch mašin i jinejch postavenejch modelů od Academy, tím víc mi na tom něco nesedělo a až nakonec mi došlo, že Academy má blbě tvar čumáku.. Hunter měl sexy štíhlej čumák a model je takovej podivně nafouknutej, hlavně horní hrana je před kokpitem začíná skoro vodorovně a nemá tak ostrej sklon. Dneska mi konečně ruply nervy, vzal jsem rašpli a trochu to srazil.
Možná je to jen moje soukromá chiméra, ale hned mi to připadá lepší ;)
Přílohy
01.jpg
IMAG9906.jpg
Uživatelský avatar
Madmessy
Příspěvky: 2845
Registrován: 02 říj 2012, 21:39
Bydliště: Praha,srdcem však Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Hunter F.5, Academy 1/48

Příspěvek od Madmessy »

Vypadá to fešně!!
Russian warship,go FUCK yourself!!!
Uživatelský avatar
herr66
Příspěvky: 4416
Registrován: 12 dub 2012, 09:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Hunter F.5, Academy 1/48

Příspěvek od herr66 »

Podarene....pekne se s tim peres!
Odpovědět

Zpět na „Letadla“