Ta 152H; 1/72 Revell (exFrog)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laco Nagy
Příspěvky: 138
Registrován: 06 říj 2012, 18:16

Ta 152H; 1/72 Revell (exFrog)

Příspěvek od Laco Nagy »

Nedávno som kúpil z "druhej ruky" niekoľko fľašiek farieb Gunze H na vyskúšanie. Vyskúšal som s nimi striekať nejaké plastové doštičky, ale skúška na modely je o niečom inom. Dlho som rozmýšlal, čo by som asi použil na vyskúšanie. Prehrabal som svoj kitník a keďže medzi kúpenými H-čkami boli aj H-421 (RLM81) a H-422 (RLM82) tak voľba padla na model z nadpisu s pôvodom z neskorého paleolitu :D Samozrejme mi to nedalo a kompletne som ho preryl (nech sa vyskúša aj pôsobenie washu atď.). Okrem toho som obrúsil pôvodné kryty kanónov v koreni krídiel a vyrobil nové z kúskov plastovej doštičky. Sú síce trošku veľké, ale stále lepšie, ako to, čo tam pôvodne bolo. Zakryl som aj dná podvozkových šachiet, nech nie je vidieť "pod sukňu". Ďalšie úpravy neplánujem, nech sa to nepreťahuje. V kitníku mám aj stavebnicu od Aoshimi, takže...

Fotky zo súčasného stavu:
Přílohy
DSCN0603.JPG
DSCN0604.JPG
Pozor na neschopných - sú schopní všetkého!
Uživatelský avatar
Laco Nagy
Příspěvky: 138
Registrován: 06 říj 2012, 18:16

Re: Ta 152H; 1/72 Revell (exFrog)

Příspěvek od Laco Nagy »

Nástrek farieb hotový, aj lesklého laku. Skúsil som nastriekať biele kríže na krídla a "veterníky" na kýlovku, ale nič moc...
Inak tie H-čka sú skvelé, po skúsenosti ich budem riediť radšej liehom, po nariedení prvej vrstvy originálnym riedidlom boli lepkavé a pomerne lesklé, druhú vrstvu som riedil už liehom a bolo to hneď suché a povrch skôr polomat, ako pololesk.
Přílohy
DSCN0609.JPG
DSCN0610.JPG
DSCN0611.JPG
Pozor na neschopných - sú schopní všetkého!
Uživatelský avatar
Laco Nagy
Příspěvky: 138
Registrován: 06 říj 2012, 18:16

Re: Ta 152H; 1/72 Revell (exFrog)

Příspěvek od Laco Nagy »

Tak nakoniec sa stavba predsalen pretiahla z dôvodu "revitalizácie" bytu. Ale teraz je už všetko hotové, aj nový modelársky kútik a tak som tých málo vecí, čo chýbalo k dokončeniu dotiahol.
Přílohy
PC010140.JPG
PC010141.JPG
PC010142.JPG
PC010143.JPG
PC010144.JPG
PC010145.JPG
... a ešte ten nový kútik
... a ešte ten nový kútik
Pozor na neschopných - sú schopní všetkého!
Uživatelský avatar
ceti
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2016, 17:42
Bydliště: München/Bayern. Obcas se objevim v Praze
Kontaktovat uživatele:

Re: Ta 152H; 1/72 Revell (exFrog)

Příspěvek od ceti »

Lacko parada jako vsetko tvoje ostatne ..! Na modelforu te postradame .. mam doma tez oba, jak Frog tak Aoshimu. A Draka samozrejme nekde tez. Toz se tesim na tvy podani Aoshimy hezky od zacatku. Dilnicku mas koukam pekne sterilni, ne takovej mrdnik jako jsem mival ja ..
Uživatelský avatar
Laco Nagy
Příspěvky: 138
Registrován: 06 říj 2012, 18:16

Re: Ta 152H; 1/72 Revell (exFrog)

Příspěvek od Laco Nagy »

Ahoj! Jsem rád, že se ti to líbí.
Jinak vlákno o žábách (Frogech) na mf sleduji, ale nic mě nepřesvědčí, abych se aktivně vrátil na to fórum. O doby, co se v jednom z vláken vyhlásila "svoboda slova" a nic se nesmí mazat, co pak se snaží rozšířit do všech jiných tém, čím se těžko zabraňuje různým flame (které jsou pomalu v každém vláknu), jaksi necítím potřebu cokoliv na to fórum napsat nebo uveřejnit. Kdysi to bylo parádní fórum, s parádní partou, ale od doby, co se tam pustili výrobci na diskusi s modeláři (nejdřív jeden - to vlákno se pak raději uzamklo; pak i jiní, kteří se zatím díky enormnímu vlivu na modeláře drží), tak to jde s mf dolů vodou. Je mi líto administrátorů a moderátorů toho fóra, protože jsou mezi dvěma mlýnskými kameny. Na druhou stranu sami si na sebe upletli bič.
Pozor na neschopných - sú schopní všetkého!
Odpovědět

Zpět na „Letadla“